Uyarı: 19.05.2022 tarihinde premium üyelik sistemine geçiyoruz. Bu tarihten itibaren teknik analizlere yalnızca premium üyelerimiz erişebileceklerdir!

ŞEKERBANK ( SKBNK) Kısa Vadede Yüzde 65 Prim Potansiyeli Taşıyor

ŞEKERBANK ( SKBNK) Kısa Vadede Yüzde 65 Prim Potansiyeli Taşıyor

Şekerbank (#SKBNK ) Borsa'da bir ayı aşkın bir süreden beri, büyük bankaların öncülüğünde yaşanan ralliye, küçük ve orta ölçekli bankalar yeterince ayak uyduramamış, değerlemeleri düşük kalmıştı.

Bu bankalardan biri olan Albaraka geçtiğimiz iki hafta boyunca yükseliş yaşamasına rağmen, SKBNK bu hareketin gerisinde kaldı.Hafta içinde Teknik Analiz çalışmasını yapacağımı belittiğim hissenin direnç ve hedefleri şöyle;

Hareketine 0.95 dip seviyesinden başlayan hisse,önceki hafta başlayan yükseliş trendinin ilk direnci olan 1.18 seviyesini test ederek, haftanın son işlem gününü %+4.55 primle 1.15 fiyattan kapattı. 1.08 de teknik desteği bulunan hissenin bu seviye altına sarkmayacağını düşünüyorum.

Güçlü hacim desteğinde yükselişe geçen hissede dirençler ise şöyle;

1.27 gap kapatma bölgesinde kar satışları görülme ihtimali yüksek olsada,bu seviyeyi kısa sürede aşarak 1.32 ara direncini geçip 1.36 güçlü direncine ulaşacaktır. Sonrasında 1.45 - 1.50 - 56 - 1.62 ara dirençlerini geçerek kısa vade nokta atış hedefi olan 1.66 seviyesine ulaşacaktır. Bu seviyede kar satışları ihtimali yüksek.

Sonrasında desteklerinde güçlenerek bu seviyeyi geçip 1.77 -82 güçlü dirençlerini geçerek, kısa vade ana hedef olan 1.89 seviyesine ulaşacağını öngörmekteyim.

Yatırım Tavsiyesi Değildir,Şahsi Analiz Çalışmamdır.   ( YTD ) 


Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi

Facebook'ta;  BORSA TREND  ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )

               BORSA TREND EXTRA ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da     ; BORSA TREND EXTRA  ( https://twitter.com/BorsaTrendExtra )

Gruplarımızdan da takip edebilirsiniz.

0 Yorum