Tether, en büyük 7. Bitcoin yatırımcısı oldu

Tether, en büyük 7. Bitcoin yatırımcısı oldu

En büyük sabit kripto para ihraççısı Tether, yılın ilk çeyreğinde 627 milyon dolar daha Bitcoin satın aldı ve toplam kripto varlıklarını 5,2 milyar dolar değerinde 75.354 BTC’ye çıkardı.

Tether, resmi olarak Bitcoin adreslerini açıklamamış olsa da The Block, 2023 yılında Tether’a ait olduğunu teyit ettiği adresleri takip ederek sabit kripto ihraççısının Bitcoin varlıklarını takip etmeye devam ediyor. Buna göre takip edilen adresin Eylül 2022’den bu yana her çeyrekte Bitcoin miktarını artırdığı aktarıldı. Tether, düzenli Bitcoin alımlarıyla bu yılın başında 11. en büyük Bitcoin balinası konumundan 7. sıraya kadar yükseldi.

Bununla birlikte The Block, Tether CEO’su Paolo Ardoino’nun ilk çeyrek boyunca 8.888 BTC alımını teyit ettiğini de bildirdi. Tether, ilk olarak Bitcoin biriktirdiğine dair açıklamayı geçen yıl Mayıs ayındaki ilk çeyrek raporunda ilan etmişti.

Tether, geçen yıl sabit kripto varlık rezervini kriptoya doğru kaydırma planlarını açıklarken ABD tahvillerini azaltma ve her çeyrekte kârının %15’i ile Bitcoin alma taahhüdünde bulundu. Şirket, geçen yıldan bu yana düzenli Bitcoin alımına devam ederken bir yandan da dolaylı Bitcoin yatırımlarına başladı. Öyle ki Tether, son bir yılda Bitcoin madenciliği alanına yaptığı yatırımlarla gündeme geldi.

Bunun yanında Tether’in ana faaliyeti dışındaki yeni girişimi yapay zeka alanında oldu. Şirket, kripto endüstrisinde yeni standartlar belirlemek ve yapay zeka teknolojisinde yenilik ve erişilebilirliği artırma amacıyla açık kaynak kodlu ve çok modlu yapay zeka modelleri geliştirilmesine öncülük etme hedefini duyurdu.

Piyasanın en büyük sabit kripto para birimi USDT’yi ihraç eden şirket, son verilere göre 104,5 milyar dolar değerinde sabit kripto para birimini arz etmiş durumda. Bu da USDT’nin Bitcoin ve Ethereum’dan sonra dünyanın en büyük kripto para birimi olduğu anlamına geliyor.


Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE