Tether'in Piyasaki Değeri 60 Milyar Dolara Ulaştı!

Tether'in Piyasaki Değeri 60 Milyar Dolara Ulaştı!
Piyasa değeri açısından dünyanın en büyük stabilcoin'i olan Tether (USDT), Elon Musk'ın Bitcoin (BTC) eleştirisinin tetiklediği rekor kıran kripto para çıkışlarına rağmen büyümeye devam ediyor.

Pazartesi günü, Tether’in piyasa değeri, tarihte ilk kez 60 milyar dolara ulaştı ve stabilcoin’in büyümesinin bir başka kilometre taşını işaret etti. Verilere göre USDT piyasa değeri son bir yılda neredeyse yüzde 580 arttı.

Tether’in yeni piyasa değeri rekoru, Tether Treasury’de yeni basılan bir dizi USDT tokenini takip ediyor. Blockchain analiz hizmeti Whale Alert’ten alınan verilere göre, son 30 günde en az 6 milyar yeni Tether (USDT) token basıldı ve en son 1 milyar USDT’lik parti 24 Mayıs’ta basıldı.

Tether tarafından yapılan bir duyuruya göre, kurumsal talep, Tether’in devam eden büyümesinin ana itici gücüdür.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile birlikte piyasa değeri açısından ilk üç kripto para birimine girdi ve 23 Mayıs’ta Binance Coin’i (BNB) geçerek son birkaç gün içinde piyasa değeri açısından en büyük üçüncü kripto para birimi olarak yer aldı.

Tether CTO’su Paolo Ardoino ise muazzam kripto dalgalanma dönemlerinin genellikle stabilcoin büyümesiyle ilişkilendirildiğini vurguladı:

Bu aşırı olaylar sırasında, tarihsel olarak, talep artmaya devam ettikçe Tether’in son 60 milyar dolarlık dönüm noktasıyla kanıtlanmış olan stabilcoin faaliyetinde bir artış gördük. Bunun gibi olaylar, ekosistemin gücünü destekliyor ve herkesin jeton fiyat kazançlarının dikkatini dağıtmak yerine yeniden inşa etmeye odaklanmasına yardımcı oluyor.

2014 yılında kurulan Tether, ABD doları ile bire bir değişim oranına sabitlenmiş büyük bir stabilcoin’dir. Verilere göre dünyanın en büyük stabilecoin’i olan Tether şu anda 100 milyar dolarlık birleşik stabilecoin kapitalizasyonunun yüzde 60’ını temsil ediyor. USDT’nin en büyük rakibi USD Coin (USDC), 20 milyar dolarlık piyasa değeri ile piyasa değerine göre en büyük sekizinci kripto para birimidir.

0 Yorum