TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'dan 'acil önlem' çağrısı

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'dan 'acil önlem' çağrısı
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, piyasaların istikrara kavuşmasını sağlayacak acil önlemler alınması gerektiğini belirtti.

Merkez Bankası, döviz kurlarında görülen sağlıksız fiyat oluşumları nedeniyle bugün piyasaya beşinci kez müdahale etti. Müdahale doların 17'yi euronun ise 19 seviyesini aşması sonrasında geldi.

Türk lirasında durdurulamayan değer kaybının ardından iş dünyasından da peş peşe açıklamalar geldi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, piyasaların istikrara kavuşmasını sağlayacak acil önlemler alınması gerektiğini belirtti.

Hisarcıklıoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Piyasalarda yaşanan çalkantı ve döviz kurlarının geldiği seviye bir çok firmamızı endişelendiriyor ve olumsuz etkiliyor. Piyasaların ivedilikle istikrara kavuşmasını sağlayacak acil önlemler alınmasını ve öngörülebilirliğin temin edilmesini bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

TCMB'nin müdahalesinin ardından değerlendirmede bulunan İSO Başkanı Erdal Bahçıvan ise "Dün faiz indirimine giden Merkez Bankası’nın, bugün elindeki kıymetli döviz kaynaklarını piyasaya sürmesini şaşkınlıkla izliyoruz." ifadesini kullandı.

Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar da Twitter paylaşımında, "Merkez Bankası açıklaması sağlıksız fiyat oluşum nedeni ile müdahale edilmiştir, dün faiz indirirken belli değilmiydi. Önümüzü görmek istiyoruz inen faiz bankalara yansımıyor maliyetleri arttırıyor" dedi.''borsaseans.com, web sitemizdeki reklamlara tıklayarak bize destek olan tüm abonelerimize teşekkürler''

-E-POSTA LİSTEMİZE KAYIT OLUN  Önce siz öğrenin, bir adım önde olun.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE