Uyarı: 19.05.2022 tarihinde premium üyelik sistemine geçiyoruz. Bu tarihten itibaren teknik analizlere yalnızca premium üyelerimiz erişebileceklerdir!

Türkiye ve Küresel Piyasalarda Son Veriler,Detaylar

Türkiye ve Küresel Piyasalarda Son Veriler,Detaylar
Haftanın ilk gününde rekorlarına devam eden ve tarihi zirvesini 9,34'ün üzerine taşıyan dolar/TL, iki günlük düşüşün ardından dün 9,20'nin altında kapanmıştı. Bu sabah ise yüzde 0,5 civarı artışla dolar/TL 9,24 civarında işlem görüyor. Benzer grafikleri çizen euro/TL ise 10,80'in hemen altında fiyatlanıyor. (8:15 itibariyle)

Asya borsaları, küçük kazanımlar elde etme etmeyi başarırken, küresel risk iştahındaki toparlanma Dow Jones endeksi ve Bitcoin'i rekor seviyelere çıkardı. Ancak, risk iştahı Çinli gayrimenkul şirketi Evergrande'nin varlık satışının gerçekleşmemesinin ardından Çin'in gayrimenkul sektörüne dair yeni endişelerle azaldı. Japonya dışındaki Asya-Pasifik borsalarını izleyen MSCI endeksi yüzde 0.3
artarak bir ayın zirvesine çıktı. Japonya'nın Nikkei endeksi yüzde 0.3 geriledi.

PETROL

Petrol fiyatları, gün içindeki kazanımlarını geri vererek dalgalı seyretti. Bazı yatırımcılar son yükselişlerin ardından kâr realizasyonunda bulunurken, ABD'deki güçlü talep ve artan fiyatların yanı sıra kömür ve gazdan fuel oil kullanımına geçilmesi de piyasalardaki iştahı destekledi. Brent ham petrolünün en yakın vadeli varil fiyatı, seans içinde Ekim 2018'den bu yana en yüksek seviyeyi gördükten sonra eksiye geçti. Brent yüzde 0.1 düşerek 85.71 dolara geriledi.

ALTIN

Altın fiyatları, zayıf doların altının çekiciliğini artırmasıyla art arda üçüncü seansta da yükselirken, yatırımcılar yüksek enflasyonun merkez bankalarını faiz artırımlarına daha erken gitmeye yöneltmesi ihtimalini değerlendiriyor. Altının spot piyasadaki ons fiyatı yüzde 0.2 yükselerek 1,785.79 dolar çıktı.''Sitemizdeki reklamlara tıklayarak bize destek olan tüm abonelerimize teşekkürler''

-E-POSTA LİSTEMİZE KAYIT OLUN  Önce siz öğrenin,bir adım önde olun.

0 Yorum