Uyarı: 19.05.2022 tarihinde premium üyelik sistemine geçiyoruz. Bu tarihten itibaren teknik analizlere yalnızca premium üyelerimiz erişebileceklerdir!

Twitter İçerik Üreticileri İçin Bitcoin İle Bahşiş Dönemi Başlayabilir!

Twitter İçerik Üreticileri İçin Bitcoin İle Bahşiş Dönemi Başlayabilir!
Twitter tarafında Bitcoin ile ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor. Alessandro Paluzzi tarafından ortaya atılan bir ekran görüntüsüne göre Twitter tarafından Bitcoin ile ilgili bir adım gelebilir.

Ortaya atılan iddiaya göre Twitter, beta sürümünde içerik üreticilerine Bitcoin ile bahşiş gönderme özelliğini test ediyor.


Paylaşılan ekran görüntüsüne göre Strike kullanılarak Lightning Network aracılığıyla Bitcoin ödemesi kullanımını test eden Twitter, çok yakında bu özelliği aktive edebilir. Hâlihazırda içerik üreticilerine ödeme hizmeti sunan popüler sosyal medya platformu, Bitcoin ile “tip", yani bahşiş gönderimine izin verebilir.

Strike uygulaması kullanılacak

Küçük Bitcoin ödemeleri için Lightning Network’ü kullanmayı planlayan Twitter, bu noktada Strike hesabı oluşturulmasını da zorunlu tutacak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde merkezsiz borsa adımı ile ilgili konuşan Twitter CEO’su Jack Dorsey de Bitcoin’e olan ilgisi ile tanınıyor. Ek olarak Square tarafında Bitcoin için bir donanım cüzdanı üretmeyi planladıklarını açıklayan Dorsey, şirketin portföyünde de Bitcoin bulunduruyor.

Square Crypto ile birlikte Bitcoin için geliştirme kitleri de üreten ekip, bir ödeme sistemi şirketi olarak kripto paralarla fazlasıyla ilişkili bir şirket olarak öne çıkıyor.

0 Yorum