Ünlü Analistten Bitcoin Boğa Piyasasınını Ne Zaman Son Bulacağına Dair Açıklama

Ünlü Analistten Bitcoin Boğa Piyasasınını Ne Zaman Son Bulacağına Dair Açıklama
Ünlü kripto para analisti ve influencer Nicholas Merten, Bitcoin (BTC) boğa piyasasının ne zaman zirveye çıkacağını yeni bir videosunda tahmin etti.  Merten, 463.000 abonesine, önceki Bitcoin boğa piyasalarına bakıldığında, bu döngüde öncü kripto para birimi için zirveye yakın bir yerde olmadığımızı söylüyor.

Bitcoin (BTC)’de boğa döngüsü ne zaman bitecek?

Analist, “On yıllık bir fiyat geçmişi… Gerçekten ilginç olan, her bir döngünün 11 aydan 13 aya kadar genişlediğini görmemiz. Yani tarihi takip edeceksek buraya 12 ay daha ekleyebiliriz. Şu anda içinde bulunduğumuz döngünün beklenen süresi kırk yedi ay… Beklenen 47 aydan çok uzağız – zirveyi beklememiz gereken zaman Kasım 2022,” ifadelerini kullandı.

Yan bir döneme girdiğimiz için birçok kripto trader’ı ve yatırımcısı piyasaya olan ilgisini kaybetmiş olsa da Merten, bunun bir Bitcoin zirvesi olduğunu gösterecek pek bir şey olmadığını da ekliyor. Analist, “Artık herkes şu anda kendinden çok emin çünkü piyasa çok daha sessizleşti… Şu anda bu alandaysanız, etrafta dolaşan seçkin birkaç izleyiciden birisiniz,” ifadelerini kullanıyor.

BTC, zirve noktasından uzak

Binance kripto para borsası %10 komisyon indirimli kayıt için buraya tıklayınız.


Trader, Bitcoin’in bu döngüde bir zirveye ulaştığına inanmasa da, Merten, daha fazla insan pazarlara girdikçe ve özellikle kaldıraçla işlem yapmaya devam ettikçe, Bitcoin’in yoğun inişler ve çıkışlar görmeye devam edeceği konusunda izleyicileri uyarıyor. Bu modelin sektördekileri BTC’nin bittiğine inandırabileceği konusunda uyarıyor, ancak gerçekte zirve noktasından uzak olduğunun altını çiziyor:

Bu gerçekten inandırıcı bir pazar zirvesi mi, yoksa sadece fazla mı genişledik? Bu türev platformlarında kredi alan insan sayısının artmasıyla birlikte bu çarpıtmalar, bu abartılı ralliler ve düzeltmeler olmaya devam edecek.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Borsa  Seans veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, bilgi vermek amacıyla paylaşılmıştır.

0 Yorum

YORUM EKLE