Ünlü Analistten Volatilite Geleceği Hakkında Yorum!

Ünlü Analistten Volatilite Geleceği Hakkında Yorum!
Analist Justin Bennett, kripto yatırımcılarının önümüzdeki haftalarda çok daha fazla oynaklıkla karşı karşıya kalmasını bekliyor.

Bennett, Bitcoin’de (BTC) yaşanan düşüşün ardında, kripto paradaki konumlarını sağlamlaştırmak isteyen zengin aktörlerin olduğunu savunuyor.

“Bugünkü ralliyi görmek güzel ancak Bitcoin‘i 65.000 dolar seviyesinden 30.000 dolar seviyesine kimin indirdiğini unutmayın. Bu bir günde olmayacak. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde daha fazla volatilite olabilir.”

Analist ayrıca Tesla CEO’su Elon Musk’ın, Bitcoin düşüşüne sebep olmadığını belirtti. Bennett’e göre kurumsal yatırımcıların paniği sebebiyle bu durum yaşandı.

“Panik satış, panik olmadan gerçekleşmez. Peki paniğe kim neden oldu? Kurumlar… Görünüşe göre bazılarının Elon’dan bahsettiğimi düşünüyor ancak o Bitcoin’i düşürmedi. Kurumlar düşürdü.”

Kripto para analisti, kurumsal yatırımcıların satın alma fırsatı için 28.000 ila 30.000 dolar arasını beklediğini söylüyor.

“Şu anda bir toplama aşamasındaysak, kurumların 30.000 doları hatta belki de 28.000 dolar civarındaki sınırları test edeceklerini söyleyebiliriz.”

Bennett ayrıca, Bitcoin fiyatında hızlı ve sürekli bir yukarı doğru hareketin (V-şekilli iyileşme) gerçekleşebileceğini, ancak bunun yalnızca kurumsal birikimden sonra gerçekleşebileceğini söylüyor.

Volatil piyasada Bitcoin (BTC) hareketi ve altcoin analizi için buraya tıklayıp ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Daily Hodl

0 Yorum