Yapı Kredi Bankası’nın satış iddialarına Koç Holding'ten açıklama

Yapı Kredi Bankası’nın satış iddialarına Koç Holding'ten açıklama

Yapı ve Kredi Bankası AŞ'de sahip olduğu payların satışına yönelik ön görüşmelerin sürdüğünü belirten Koç Holding, kamuya duyuru yapılmasını gerektirecek önemli bir gelişme olmadığını açıkladı.

Koç Holding'ten (#KCHOL) Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, basın-yayın organlarında, bağlı ortaklığı Yapı ve Kredi Bankası AŞ'de (#YKBNK) sahip olduğu payların satışına yönelik görüşmelerin son aşamaya geldiğine dair haberler çıktığı belirtildi.

Açıklamada, "Bilindiği üzere holding şirketi olarak portföyümüz ile ilgili gündeme gelebilecek alternatiflerin değerlendirilmesine yönelik olarak, ilgili taraflarla görüşmeler yapılabilmektedir. Medyaya yansıyan konuyla ilgili olarak da benzer nitelikte ön görüşmeler devam etmekle birlikte, Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) II-15.1 Özel Durumlar Tebliğ kapsamında kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek nitelikte bir gelişme bulunmamaktadır. İşbu açıklama yatırımcılarımızdan gelen sorular üzerine yapılmıştır." denildi.

Borsada 'Yapı Kredi' hareketliliği

Yapı Kredi ile ilgili 'satılacak' haberleri BIST 100 endeksine yeni rekor getirdi. BIST 100, 11 bin seviyesini test ederken bankacılık endeksinde de yüzde 6'ya varan prim yaşandı. Koç Holding, olayların arından yüzde 7'ye yakın artış kazanırken Yapı Kredi hisseleri de tavan oldu.


Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE