YEO Teknoloji net kârını yüzde 290 artırdı

YEO Teknoloji net kârını yüzde 290 artırdı

YEO Teknoloji, geçen yılın aynı dönemine göre, bu yıl kârını yüzde 290 artışla 246 milyon TL’ye çıkardı.

YEO Teknoloji (#YEOTK), 2024 yılı ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Geçen yıl aynı dönemde 63 milyon TL kar açıklayan şirket, bu yıl karını yüzde 290 artışla 246 milyon TL’ye çıkardı. 2024 yılının ilk çeyreğinde yüzde 45 artışla 1.363 milyar TL’lik satışa ulaştı. YEO Teknoloji’nin Borsa İstanbul’daki (BİST) performansı dikkat çekti.

411 milyon dolarlık proje hacmi

YEO Teknoloji, ‘Bizce Mümkün’ sloganıyla yenilenebilir enerji üretim santralleri başta olmak üzere, enerji iletim ve dağıtım şebekeleri, petrol & doğalgaz, su & atıksu ve maden sektörlerinde, detaylı dizayn ve mühendislik çalışmalarını da içeren uçtan uca anahtar teslim elektrifikasyon ve otomasyon çözümleri sunuyor. Güneş ve rüzgar enerji santrallerini, trafo merkezlerini, enerji iletim ve dağıtım şebekelerini tüm inşaat ve mekanik işler de dahil olmak üzere anahtar teslim olarak üretiyor. Bugüne kadar 30’un üzerinde ülkede proje tamamlayan YEO Teknoloji’nin 2024 yılı ilk çeyreği itibariyle devam eden iş tutarı 411,9 milyon dolar oldu.

İlk yeşil tahvil ihracını tamamladı

YEO Teknoloji, Haziran ayı başında da 250 milyon TL ile 2024 yılının ilk yeşil tahvil ihracını başarıyla tamamlamıştı. Yapı Kredi Yatırım’ın aracılık ettiği bono ihracı yatırımcılardan büyük ilgi gördü ve kısa sürede talepler nominal tutarı aştı. Söz konusu ihraçla birlikte YEO Teknoloji, sermaye piyasalarındaki derinleşme hedefine doğru önemli bir adım atarken, borçlanma ürünlerindeki çeşitliliğini de artırmış oldu. Bono ihracıyla elde edilen gelir, yenilenebilir enerji gibi sürdürülebilirlik odaklı ve çevre dostu yatırımlar için kullanılacak.

Yenilenebilir enerjide 2030 yılına kadar 1 GW kapasite hedefleyen YEO Teknoloji, 3 kıtada 30’dan fazla ülkede 400’den fazla proje gerçekleştiriyor. YEO Teknoloji dekarbonizasyon, desantralizasyon ve dijitalizasyon odaklı çalışmalarıyla yenilenebilir enerji ve dijital dönüşüm alanlarında kapsamlı çözümler sunmayı sürdürüyor.


Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE