YEO Teknoloji, Seiso Enerji Sistemleri'ne % 49 ortak oldu

YEO Teknoloji, Seiso Enerji Sistemleri'ne % 49 ortak oldu

YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri AŞ, Güneş enerjisi santralleri kurulumu ve proje geliştirmesi konusunda faaliyet gösteren Seiso Enerji Sistemleri Mühendislik Sanayi Ve Ticaret AŞ'ye %49 oranında ortak olunması konusunda anlaşmaya vardı.

Şirket'ten KAP'a yapılan açıklamaya göre, 2008 yılında kurulan Seiso Enerji, yurtiçi ve yurtdışında özellikle endüstriyel ve sanayi tipi Çatı GES projelerinde sektörün öncü konumunda olup bugüne kadar 300 MW'in üzerinde proje tamamladı. Gerçekleştirdiği projeler arasında Antalya Stadı'nın çatısına kurulan GES projesi, Türkiye'de kurulan ilk güneş takip sistemli arazi GES projesi ve Benelux (Belçika, Hollanda, Lüksemburg) bölgelesinde kurulumunu tamamladığı 150 MW'ın üzerinde proje bulunuyor. 

Açıklamada şöyle devam edildi:

"Seiso Enerji'nin çoğunluk hisselerine sahip olan Solimpeks Enerji Grubu, 2000'li yıllardan bu yana endüstriyel ve ev ısıtmalarında kullanılan yüksek verimli flat kollektör, ısı pompası ve boyler üretimi, kurulumu ve ihracat odaklı yenilenebilir enerji teknolojileri üretimiyle 80'den fazla ülkeye ihracat yapmakta ve Türkiye genelinde 200'ün üzerinde bayi yapılanmasıyla Türkiye pazarında evsel ve ticari pazara erişim sağlamaktadır.

Enerji teknolojileri ekosistemi kurmak üzere çalışmalar yürüten Yeo Teknoloji (#YEOTK) bu ortaklıkla konut, mesken ve sanayi tesisleri Çatı GES projeleri, mikro şebeke uygulamaları ile 10 MW altı projelerdeki pazar payının artırılması ve finansal enstrümanlarını Türkiye'de daha geniş bir kitleye yaymayı hedeflemektedir. Bunun yanı sıra, SEİSO'nun özellikle Benelux ülkelerindeki tecrübesi ile diğer Avrupa ülkelerinde yeni pazarlar yaratılması planlanmaktadır."


Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE