Yeşil Yapı Endüstrisi (YYAPI) Detaylı Teknik Analiz Çalışması

Yeşil Yapı Endüstrisi (YYAPI) Detaylı Teknik Analiz Çalışması
Bu hafta teknik analiz çalışması için seçtiğim hisse orta-uzun vade yükseliş kanalında seyreden, Yeşil Yapı Endüstrisi A.Ş (#YYAPI) oluyor.

Yaklaşık 2 yıl öncesinde başlayan orta-uzun vade yükseliş trendini devam ettiren hisse bu yükselişini 09-10-2023 tarihinde test ettiği 4.08 seviyesine kadar devam ettirdi. Bu seviyeden gelen kar satışlarıyla geri çekilen hisse, yükselen trend kanalının düzeltme destek noktası olan 2.78 seviyesini test ederek yönünü yeniden yukarı çevirdi. Geçtiğimiz haftanın son işlem gününü sert yükselişle 3.65 tavan seviyesinden kapatan hissenin olası geri çekilmelerde destek noktaları 3.46 – 3.34 seviyelerinde bulunuyor.
Devam eden orta-uzun yükseliş trendinin direnç ve hedefleri ise şöyle sıralanıyor.

3.77 – 3.88 – 4.08 güçlü direnç, 4.35 – 4.78 – 4.97 güçlü direnç seviyesi geçildiği taktirde 5.22 seviyesindeki güçlü direncine ulaşacaktır. Bu seviye aynı zamanda psikolojik direnç seviyesi olduğundan kısa sürelide olsa bir kar satışı ve düzeltme beklemek mümkün görünüyor.

Düzeltmesini tamamladıktan sonra yükselişine devam edeceğini düşündüğüm hissede sonraki dirençler, 5.46 – 5.82 ara dirençleri geçildiği taktirde kısa vade ilk hedef olarak öngördüğüm 6.07 seviyesine ulaşacaktır. Yine bu seviyede olması yüksek ihtimal kar satışlarıyla desteklerine kadar geri çekilerek düzeltme yapacağını düşündüğüm hisse sonrasında güçlenerek yeniden yükselişine devam ederek 6.32 – 6.56 – 6.88 – 7.11 güçlü direnç 7.46 ara dirençlerini geçip 7.75 seviyesindeki tarihi zirvesine ulaşacaktır. Bu tarihi zirve hissenin bedelli-bedelsiz bölünmüş olması nedeniyle bölünme oranına denk gelen zirve seviyesidir. Bu seviyeden sonra hissenin önünde direnç kalmadığını belirtelim.

Temel anlamda hissede güç kaybı uzun zamandan beri devam ediyor. Bunu şirketin ana hissedarı Yeşil Yapı Holding’te çok daha fazla görmekteyiz.
Fakat şirketin bulunduğu sektörde beklentilerin giderek artması, özellikle önümüzdeki Mart ayı sonunda yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinden sonra, başta İstanbul ve çevre illerinde kentsel dönüşüme hız verileceği su götürmez bir gerçek. Buda şirketin bu bölgede iş potansiyelinin yüksek olması ve bu potansiyelin şirkete olumlu yönde yansıyacağı düşüncesini aklımıza getiriyor.
Biraz farazi tahminler yürütmüş olmakla birlikte şahsi kanaatim hissenin bu beklentiler doğrultusunda gerek ciro gerekse Net kar oranını artırması ve hisse değerinin kısa-orta vadede 10 TL seviyelerini aşacağı ve formasyon hedefleri arasında olan  12.50 seviyelerine ulaşacağını öngörmekteyim.

Yatırım tavsiyesi değildir, Şahsi analiz çalışmamdır.  (YTD)

Onur Özkan TUNALI (BORSATREND/onurby)

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi

Facebook'ta;  BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
              BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )
Twitter'da;   BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
              BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur) Gruplarımızdan da takip edebilirsiniz. 

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE