2 Usta Analist: Bitcoin Bu Fiyata Gidebilir!

2 Usta Analist: Bitcoin Bu Fiyata Gidebilir!

Bitcoin fiyatı 30.000 doların altındaki kayıplarını geri kazanıyor gibi görünüyor. Lider kripto para yazım sırasında 30.000 doların üzerinde işlem görüyor. Ancak BTC’nin toparlanma girişimlerine rağmen piyasada olumsuz duygular hakim. 2 usta isim BTC tahminlerini paylaştı. InTheMoneyStocks.com’un baş piyasa stratejisti Gareth Soloway ve altın kurdu Peter Schiff Bitcoin fiyatı için yorumlarını paylaştı. Birlikte bu sıcak tahminlere bakalım…


Gareth Soloway: Bitcoin fiyatı 24.000 dolara düşebilir

Borsa Pazartesi günü kritik bir destek bölgesini kırdı. InTheMoneyStocks.com’un baş piyasa stratejisti Gareth Soloway, piyasalar bugün yeniden toparlansa da, kritik bir seviye tutulmazsa, olacakları paylaştı. Kitco News’in sunucusu David Lin ile konuşan Gareth Soloway, Bitcoin için büyük bir rallinin gerçekleşmesinin ve önceki yükseklerin alınmasının bir yıl olabileceğini ekledi. Gareth Soloway konuya yönelik şu açıklamaları paylaştı:

Bitcoin çok önemli bir noktada. Bitcoin’in bugün nerede kapandığını görmek için izleyin. 30.000 doların altında kapanırsa, büyük olasılıkla sizi 24.000 dolara düşüren ikinci bir kaldıraç azaltma olayını başlatabilir.

Gareth Soloway’in yorumları, hisse senedi piyasalarının, COVID Delta Variant’ın ekonomik toparlanmayı geri getirebileceğine dair korkular üzerine dün Mayıs ayından bu yana en büyük tek günlük düşüşünü görmesiyle geldi. Gareth Soloway, hükümetlerin ekonomiyi tekrar kapatmasının pek olası olmadığını kaydetti.

Peter Schiff: Bitcoin için 30 bin doların üzerindeki hareketler sınırlı olacak

Altın kurdu Peter Schiff, Bitcoin’in 30.000 doların üzerindeki rallilerinin kısa ömürlü olabileceğine inanıyor. 20 Temmuz’daki acımasız bir satıştan sonra, Bitcoin küçük bir geri dönüş gerçekleştirmeyi başardı. Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitstamp borsasında 30.923 dolara kadar yükseldi.   Bununla birlikte altın böceği Peter Schiff, son sıçramaya şimdiden aşağı yönlü bir tahminle karşılık verdi.

Yakın tarihli bir tweet’te Peter Schiff, 30.000 dolar seviyesinin şimdi dirence dönüştüğünü yazıyor. Peter Schiff, Bitcoin’in Salı günü satıldığını ve diğer risk varlıklarının toparlandığını da kaydetti. Örneğin S&P 500, 20 Temmuz’da yüzde 1.52, Nasdaq Composite yüzde 1.57 yükseldi. Büyük hisse senedi endeksleri tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın işlem görürken, Bitcoin fiyatı ise  son zirvesinden yüzde 52 düştü.

0 Yorum

YORUM EKLE