Rainbow
Rainbow

2022 yılında yıldızı parlayacak 3 sektör

2022 yılında yıldızı parlayacak 3 sektör
22 milyar dolarlık varlığı yöneten ünlü yatırımcı Jeff Mills gelecek yıl yükselişe geçecek üç sektörü açıkladı. Mills açıklamasında bu sektörlerdeki sevdiği hisselere ilişkin de örnekler verdi.

ABD merkezli yatırım danışmanlığı şirketi Bryn Mawr Trust’ın Baş Yatırım Sorumlusu Jeff Mills, tedarik zinciri, siber güvenlik ve e-ticaret sektörlerindeki şirketlerin “dayanıklı” olduğunu söyledi. Mills CNBC’deki röportajında söz konusu sektörlerdeki şirketlerin, büyüme odaklı hisselerle değerinin altındaki hisseler arasındaki çekişmeden korunma kapasitesi bulunduğuna dikkat çekti.

Borsa uzmanı röportajında ilk olarak tedarik zincirine yardım eden şirketlere odaklandı. Mills, “Bu alandaki gelişmelere yönelik bir piyasa anlatısı duymaya başlıyoruz. Ancak sektör işlerin nasıl daha verimli hale getirilebileceğini anlamaya çalışan birçok şirketin gündeminden düşmeyecek” ifadelerine yer verdi.
Mills, tedarik zinciri alanında, üretkenliğe odaklanan, gelirlerini en üst düzeye çıkaran ve maliyetleri azaltan PTC şirketinin hisselerini tercih ediyor. Borsa uzmanı, “Sanayi alanındaki ‘şeylerin interneti’ konusunda her türlü gelişmeyi takip ediyorlar. Bu, dünya çapındaki şirketler için son derece önemli olacaktır” açıklamasında bulundu. Ancak Mills şirketin son dönemdeki performansında olan zayıflığı da kabul ediyor. PTC hisseleri geçtiğimiz ay %10 değer kaybetti. Mills PTC hisseleri için, “Bu hisse tüm zamanların en yüksek seviyesinden oldukça uzak” dedi.

22 milyar dolarlık varlığı yöneten ünlü borsa uzmanı ayrıca siber güvenlik alanındaki hisseleri de beğendiğini söyledi. Mills bu şirketlerin muazzam bir uzun ömürlülüğü olduğunu sözlerine ekledi.
Borsa uzmanı açıklamasında siber güvenlik konusu için, “Muhtemelen sadece ulusal güvenlik için değil aynı zamanda Amerikan şirketleri için en büyük tehditlerden biri, 'daha fazla büyüme için kesinlikle bir potansiyel var' açıklamasında bulundu.

Mills’in siber güvenlik alanındaki favori tercihi CrowdStrike hisseleri. CrowdStrike hisseleri son bir ayda %15’lik düşüş göstermesine karşın yıl başından bu yana %13 oranında yükseldi. Mills söz konusu şirket için, “Gelirleri yıldan yıla %40 oranında artıyor. Tekrarlanan gelir artışları nakit akışını da yükseltiyor. Metrik veriler iyiye gidiyor. Bu benim gerçekten sevdiğim bir şirket” ifadelerine yer verdi.

Borsa uzmanının tercih ettiği üçüncü sektörse e-ticaret. Mills özellikle Amazon hisselerine vurgu yapıyor. Borsa uzmanı, “E-ticaretten bahsetmeden tematik yatırımdan bahsedemezsiniz. Ve Amazon da bu alanda çok ilginç bir hisse senedi. Uzun bir süredir yatırımcıların favori tercihiydi. Ancak aslına bakılırsa bu hisse tüm yıl boyunca hiçbir yere gitmedi” açıklamasında bulundu.
Mills, tatil sezonunda Amazon'un devasa e-ticaret lojistik ağını büyük bir boğa piyasası unsuru olacağını vurguluyor. Borsa uzmanı, “Şu anda herkesin uğraştığı tedarik sıkıntısı aslına bakılırsa Amazon hisselerine yardımcı olabilir. Zira muhtemelen en iyi konumdalar. İnsanlara talep ettikleri malları daha hızlı sağlayabilirler, bu yüzden potansiyel olarak pazar payı alabileceklerini düşünüyorum. Bana kalırsa 2022 yılında Amazon için oldukça önemli oranlarda bir kırılma göreceğiz” dedi.''borsaseans.com, web sitemizdeki reklamlara tıklayarak bize destek olan tüm abonelerimize teşekkürler''

-E-POSTA LİSTEMİZE KAYIT OLUN  Önce siz öğrenin, bir adım önde olun.

0 Yorum

YORUM EKLE