BİM,Kanada hükümetinin takip listesine alındı

BİM,Kanada hükümetinin  takip listesine alındı

Kanada'nın süpermarket alanında rekabeti artırmak ve vatandaşlarına daha uygun fiyatlı ürün sunmak için aralarında Türkiye'den BİM'in de yer aldığı zincirleri takibe aldığına yönelik haber ses getirdi.

Konuya dair BİM (#BIMAS) CEO'su Haluk Dortluoğlu'ndan bir açıklama geldi. Dortluoglu, "Bize doğrudan ulaşmış bir teklif yok. Kanada hükümetinden bir davet gelirse tabii ki bir değerlendirme yaparız" dedi.

Ekonomi ağırlıklı yayınlarıyla öne çıkan ABD merkezli The Wall Street Journal (Journal) gazetesi, Kanada yönetiminin süpermarket alanında rekabeti artırmak için dünyadaki market zincirlerini radara aldığını yazmıştı. Bu listede Türkiye’den BİM Birleşik Marketler’in yer aldığı ifade edilmişti.

Konuya ilişkin BİM CEO'su Haluk Dortluoğlu’ndan bir açıklama geldi. Reuters’a konuşan Dortluoğlu, "Kanada basınında yayınlanmış bir haber, biz de basından öğrendik. Burada özellikle discount sektöründe faaliyet gösterenler zikredilmiş. Türkiye'den de BİM zikredilmiş. Ama bize doğrudan, resmi şekilde ulaşmış bir davet yok. Anladığımız kadarıyla bu konu Kanada'nın hükümet birimleri içerisindeki bir değerlendirmenin basına sızmış hali" diye konuştu.


Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE