BİST 100 Endeksi günü 0,14 düşüşle kapattı

BİST 100 Endeksi günü 0,14 düşüşle kapattı
 Borsa İstanbul, haftanın ilk gününde yatay seyrini devam ettirdi. BIST 100 endeksi, sabah seansında 2.190 puana kadar yükseldikten sonra öğleden sonraki işlemlerde daha çok satış ağırlıklı işlemlerle 2.180 puan bandının altına kadar geriledi. Bugün BIST 100 endeksinde günlük işlem hacmi ise 24,5 milyar TL olarak gerçekleşti.

BIST 100 endeksi, bugün 2.180 puanda denge bulmaya alışırken ulaştırma sektörü hisseleri, yüzde 3’e yakın ortalama değer artışlarıyla öne çıkan sektör oldu. Gıda ve içecek sektörü de yüzde 2,2 oranında yükselişle ortalamanın üzerinde bir değer artışına sahipti. 

Gayrimenkul yatırımları ve elektrik hisseleri de yüzde 2’ye yakın değer artışıyla günü pozitifte kapatmaya hazırlanan endeksler arasındaydı. 

Sigorta, metal ürünleri, makineler ile telekomünikasyon, bugün yüzde 1’in üzerinde değer kayıplarıyla en çok kaybeden sektörlerin başında yer aldı. 

Günün en aktif hisse senetleri

Borsa İstanbul’da kapanışa doğru yüksek işlem hacimleriyle ODAŞ Elektrik Üretim Sanayi Ticaret A.Ş. (#ODAS), Karsan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Karsan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. (#KARSN) ve Türk Hava Yolları (#THYAO) günün en aktif hisse senetlerinin başında yer alıyordu

Borsa İstanbul’da en çok kazandıran ve kaybettiren hisse senetleri

Borsa İstanbul genelinde son saat dilimine girilirken Kent Gıda (#KENT), Ulusoy Elektrik (#ULUSE), Frigo-Pak (#FRIGO), Serve Kırtasiye (#SERVE) ve Merko Gıda (#MERKO), tavan fiyatına yakın yükselişleriyle bugün en çok kazandıran hisse senetlerinin başında yer alıyordu. 

Haftanın ilk gününde değer kayıplarıyla öne çıkan hisse senetleri ise şu an taban fiyattan işlem gören Türkiye İş Bankası (#ISCTR) (Türkiye İş Bankası (#ISKUR), yüzde 9,9 düşen Ensari Deri (#ENSRI) ve Deniz Gayrimenkul (#DZGYO) oldu.


Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi;

Facebook'ta;  BORSA TREND  ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
              BORSA SEANS  (https://www.facebook.com/groups/1286784951478515/?multi_permalinks=2199358036887864)
Twitter'da     ; BORSA TREND EXTRA  ( https://twitter.com/BorsaTrendExtra )

Gruplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE