BİST 100 Endeksi rekor serisine devam ediyor

BİST 100 Endeksi rekor serisine devam ediyor
 BİST 100 endeksi, bugün güne alıcılı başladıktan sonra günün ilk yarısına kadar yükselişini sürdürdü. Öğleden sonraki işlemlerde ise borsa geneline satıcılı işlemler hakim oldu. 

BİST 100, bugün rekor seviyesini 5.515 puan olarak belirledi, ancak devam eden işlemlerde 5.500 puan bandında kalıcı olamayarak yönünü aşağı çevirdi. Son saatte endeks, 5.400 puan sınırına kadar geriledikten sonra yönünü yeniden yukarı çevirerek 5.450 seviyesine kadar toparlandı ve günü yüzde +0,33 primle 5.447,23 puandan kapattı. 

Borsa İstanbul’da bugün ayakta kalan sektör, yarım puanlık değer artışına sahip olan sınai oldu. Finansallar ve hizmet sektörü ise gün sonunda yatay kaldı. 

Bugün inşaat, %4 yükselişle en çok talep gören sektör olurken ardından gıda, petrokimya ve faktöring geldi. Basit metaller, turizm ve ulaştırma kapanışa yakın en çok düşüş gören sektörlerdi. Bankalar da bugün %0,6 puan bandında düşüş kaydetti. 

BİST 100 hisseleri arasında #RTALB ve #KERVT, tavan fiyatına ulaşarak en çok kazandıran hisseler oldu. Bu hisselerin ardından #GUBRF, #KOZAL ve #VESTL geldi. 

BİST 100’de bugün en çok kaybettiren hisseler ise gün sonuna doğru #BERA, #CEMAS, #TRGYO, #KARTN ve #ISGYO olarak sıralandı. 

Borsa İstanbul genelinde en çok yükselen hisseler, bugün işlemlere başlayan #AHGAZ ve #TERA ile birlikte #SODSN, #POLTK, #DOGUB, #PLTUR ve #BRKVY oldu. Kapanışa doğru #EGEPO, #VKING, #EMNIS, #OSMEN ve #MEDTR, bugün en çok kaybettiren hisseler olarak devam ediyordu.

Yurt dışı piyasalarında Asya endeksleri, karışık seyrederken, Çin endeksleri dışında pozitif kapanış gördü. Avrupa borsaları gün sonuna doğru negatif hareket etti. ABD endeksleri de güne satıcılı başladı. Gün sonuna doğru Nasdaq %1,77, Dow Jones %1 ve S&P 500, %1,34 düşüşe sahipti.


 Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi

Facebook'ta;  BORSA TREND  ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
               BORSA TREND EXTRA ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )
Twitter'da     ; BORSA TREND EXTRA  ( https://twitter.com/BorsaTrendExtra )

Gruplarımızdan da takip edebilirsiniz. 

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE