BİST 100 endeksi yeni haftaya düşüşle başladı

BİST 100 endeksi yeni haftaya düşüşle başladı
BIST 100, haftaya artıda başlamasına rağmen gün boyu devam eden satışlarla düşüş eğilimine devam etti.

BIST 100 endeksi, günün ilk saatinde 9.150 puana kadar hareketlendi, ancak bu noktadan başlayan satışlarla gün sonunda 8.900 puan bandına geriledi. Son saatte endeks, %1,5’in üzerinde değer kaybıyla 8.950 puanın altında bulunuyor.

Bugün piyasadan pozitif ayrışan başlıca sektörler; orman, kobi, tekstil, gıda ve inşaat oldu. Orman ürünleri, özellikle %4 değer artışıyla öne çıkan sektör oldu. Bugün en çok gerileyen 3 sektör ise faktöring, iletişim ve spor oldu. Bankalar ve elektrik sektörü ise %1,5 - %2 bandında düşüş ve yüksek işlem hacmiyle endeksi aşağı çeken sektörler oldu.

Ana endeksler arasında hizmet sektörü %1,5’in üzerinde geriledi. Mali ve sınai endeksi ise %1’e yakın düştü.

Borsa İstanbul genelinde kapanışa doğru 30’un üzerinde hisse tavan fiyatına ulaşmıştı. Buna karşılık 6 hisse taban fiyatına gerilerken bunlar arasında; :ATATP, SKYLP ve ISBIR yer aldı.

Son halka arz şirketleri ne durumda?
Son halka arz şirketlerinden ARTMS, ilk işlem gününde tavan fiyatına ulaştı. PATEK, tavan bozan işlemler kaydetse de kapanışa doğru yeniden yükseldi ve tavan serisini 14 iş gününe taşıdı. PATEK bu süreçte %315 değer artışına ulaştı.

BORSK, 26 Şubat’ta yükseliş serisine son verdikten sonra dalgalı hareket etmeye başladı ve bugün %5’in üzerinde değer kaybıyla 48 TL bandına geriledi.

LMKDC, 8. tavan gününde %113 yükselişle 34,66 TL’ye ulaştı. ALVES, 3. işlem gününde tavan fiyatından işlem görmeye devam ederken OBAMS da 2. gününde de tavan fiyatına ulaştı.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE