Bitcoin'deki son düşüş ayı tuzağı olabilir mi?

Bitcoin'deki son düşüş ayı tuzağı olabilir mi?
Blockchain analiz firması Santiment, Bitcoin’in bu hafta 44.000 dolar bandındaki zirvesinden %5’i aşan düşüşün ardından kripto para için iyimser yorumunu korudu.

Santiment, son paylaşımında yatırımcıların Bitcoin’deki son dalgalanmanın ardından varlıklarını kripto borsalarına taşıma eğilimine girdiğini bildirdi. Bunun yanında Santiment raporu kripto para borsalarındaki USDT miktarına dikkat çekerek sabit kripto paranın 6 ay öncesine göre %7’ye yakın arttığına dikkat çekti. Bu, yatırımcıların kripto borsalarında USDT’de beklediği gerçeğine dayanarak kripto para satın alma potansiyelini yansıttığı için olumlu bir gelişme olarak yorumlandı.
Santiment, ayrıca önceki paylaşımında piyasa genelinin bir ayı tuzağı evresini tamamlamak üzere olduğunu iddia etmişti. Ayı tuzağı, yükseliş trendinde bir varlığın sert bir düşüşün ardından aynı hızda toparlanarak yoluna devam ettiği durumlar için kullanılan bir tabir. Bu durum vadeli işlemlerde satış pozisyonların sıkışması ve ardından hızlı şekilde tasfiye olmasıyla da sonuçlanır. Santiment analistleri, Bitcoin’deki son görünümü analiz ederken alıcıların iyimser kalması konusunda yorum yaptı ve son düşüşü iki nedene bağladı.

Bitcoin, hafta açılışında 43.700 dolar seviyesinden %8’i bulan bir düşüşle 40.200 dolara kadar geriledikten sonra günü 41.250 dolar seviyesinde kapattı. Bu düşüş ise piyasa yorumcuları tarafından kripto paranın aşırı ısındığı ve büyük yatırımcıların kâr satışına gitmesine bağladı.

Bugün hafif alıcılı hareket eden kripto para 42.000 dolar denemesinin ardından gün ortasında 41.700 dolar seviyesinde hareket ediyor.

Kripto para piyasaları toplam değeri bugün 1,58 trilyon dolarda hareket ederken ortalama işlem hacmi 80 milyar dolara yakın yüksek seyretmeye devam ediyor.


 Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

 BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE