Bitcoin ve Ethereum'da yükseliş devam edecek mi?

Bitcoin ve Ethereum'da yükseliş devam edecek mi?
Haftaya yükselişle başlayan piyasanın en büyük iki kripto varlığı, haftanın ilk saatlerinde toparlanma eğilimlerine devam etti. Bitcoin (BTC), sabah saatlerinde 30.900 dolara kadar yükselirken geçen hafta sert düşüşler gören Ethereum (ETH), bugün 1.917 dolara kadar yükseldi.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin (BTC), bugün haftalık açılışından bu yana yüzde 5 değer kazandı. Son durum BTC/USD’nin 15 Mayıs tarihinden sonra ikinci kez yatay bant hareketini yukarı yönlü kırma girişimini gösteriyor. 
Bitcoin, geçen hafta sonu öncesi 28.600 dolara kadar geriledi ve kripto para, bant hareketinin alt çizgisini test ettikten sonra bu noktada talep görmeye başladı. Hafta sonu boyunca devam eden alımlar yeni haftaya da yansıyınca 29.640 dolardaki ara direnç kırıldı ve Bitcoin fiyatı, bugün 30.700 dolarda konumlanmış 21 günlük EMA değerine kadar ulaştı. 

Bitcoin fiyatı, 7 Nisan’dan beri kısa vadeli üstel hareketli ortalama değerleri (8 ve 21 EMA) altında hareket ederken düşüş trendine devam etti. Hafta sonu işlemlerindeki yükseliş sonrası 8 günlük EMA değerinin kırılması ve 21 günlük EMA değeri sınırına ulaşılması, toparlanma adına bir katalizör oluşturabilir. Güncel durumda 30.700 dolar, bugün Bitcoin için en önemli direnç seviyesi. Bu seviyenin üzerinde bir gün kapanışı, yatay görünümün yükseliş ivmesi olarak şekillenmesi adına ilk adımı oluşturacak.

Bitcoin, Yatay Bandının Üzerinde Hareket Ediyor 

Bitcoin, bu hafta 30.700 dolar üzerinde zemin oluşturmayı başarırsa önümüzdeki günlerde alıcıların 31.800 - 34.900 dolar aralığını hedefleyeceğini görebiliriz.

Diğer yandan son bir haftadır aşırı alım bölgesinde yatay seyreden Stokastik RSI’ın konumu da yakından takip edilmeli. Olası bir geri dönüşte Stoch RSI’ın 80 değerinin altına düşmesi, göstergenin satıcılar yönünde sinyal üretmesi anlamına gelir. Bu durumda ortalama 29.700 dolar desteği önemli hale gelecek olup aşağı yönlü kırılımda 28.600 dolar ikinci bir destek olarak yeniden gündeme gelecektir. 

Olumlu havanın bozulup düşüş trendinin devamı halinde BTC/USD’nin 12 Mayıs dip fiyatı 28.600 doları test etme olasılığı artar. Bu fiyat seviyesi ise Bitcoin’in yeni yönü için belirleyici bir nokta olarak yorumlanabilir. 

Ethereum (ETH)

Geçen hafta sert düşüşler gören Ethereum (ETH), Bitcoin fiyat performansından negatif ayrışarak hafta sonu öncesi 1.707 dolara kadar geriledi.
Hafta sonu dip seviyelerden gelen alımlarla 1.900 dolar bandına kadar yükselen Ethereum, yeniden 2022 yılı düşen trend çizgisine ulaşmış durumda. Ethereum fiyatı, bugün 1.900 dolar bandına yerleşebilirse 1.990 dolar, önemli bir direnç noktası olarak karşımıza çıkabilir. Ethereum talebinin devam etmesi halinde ise 2.040 ve 2.150 dolar seviyeleri, haftanın geri kalan günlerinde diğer direnç seviyeleri olarak çalışabilir. 

Günlük ETH/USD grafiğinde Stokastik RSI, mevcut konumuyla yükselişi destekleyen bir grafik çiziyor. MACD göstergesi de Stoch RSI ile uyumlu şekilde pozitif bölgeye ulaşmış durumda. Diğer yandan 1.900 dolar bandının geri alınamaması ETH piyasası için bir satış baskısına neden olacaktır.

Alt bölgede ise 1.870 dolarda konumlu 8 günlük EMA değeri, en yakın destek olarak görülürken aşağı yönlü kırılım, geçen haftanın dip seviyesi 1.700 doların yeniden test edilmesine yol açabilir. Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE