Borsa İstanbul’da geçtiğimiz hafta öne çıkan hisseler

Borsa İstanbul’da geçtiğimiz hafta öne çıkan hisseler
Borsa İstanbul haftanın son iş gününde yukarı yönlü bir ivmeye sahipti. BIST 100 endeksi, yüzde 0,55 puan yükselişe sahipken kapanışa doğru 2.490 puanda rekor seviyelerde hareket etti. 

Haftayı yüzde 0,77 yükselişle kapatan BİST 100 endeksi, böylece üst üste 7. haftasını da artıda tamamladı. 1.920 puandan başlayan yükseliş serisi bu hafta neredeyse 2.500 puana ulaşarak 28 Şubat haftasından bu yana endekste yüzde 30 artış gerçekleştirdi. 

Borsa İstanbul’da bugün öne çıkan sektörler 

Borsada hafta kapanışa doğru tekstil ve deri, sigorta ve gayrimenkul yatırımları en çok yükselen sektörler oldu. Daha çok yatay seyreden işlemlerde bugün teknoloji ve toptan satış ve perakende sektörüne dahil hisseler ortalamada eksideydi. 

Lokomotif sektörler arasında yer alan bankalar yüzde 1,5 oranında artışa sahipken holding yüzde 0,6 oranında yükselişe gerçekleştirdi. 

Günlük işlem hacmiyle en aktif hisse senetlerinin başında ise dün, 510 milyon lot işlemle Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (#EKGYO) bulunuyor. Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.  (#YKBNK)) hisseleri, 229 milyon lot işleme sahipken Türkiye Garanti Bankası (#GARAN) hisseler 156 milyon lot ile en aktif 3. hisse oldu.

Günün en çok kazandıran hisselerinin başında ise tavan fiyattan işlem gören İhlas Haber Ajansı AS (#IHAAS), Mazhar Zorlu Holding A.Ş. (#MZHLD), Oyak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (#OYYAT), Sumaş Suni Tahta ve Mobilya Sanayi A.Ş. (#SUMAS) ve Manas Enerji Yönetimi Sanayi & Ticaret AS (#MANAS) hisseleri bulunuyordu.

ERSU Meyve ve Gıda Sanayi A.Ş. (#ERSU) (-%7), Oylum Sınai Yatırımlar A.Ş. (#OYLUM) (-%5), Plastikkart Akıllı Kart İletişim Sistemleri (#PKART) (-%4,5) ile en çok değer kaybettiren hisselerin başında yer aldı.


Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi;

Facebook'ta;  BORSA TREND  ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
              BORSA SEANS  (https://www.facebook.com/groups/1286784951478515/?multi_permalinks=2199358036887864)
Twitter'da     ; BORSA TREND EXTRA  ( https://twitter.com/BorsaTrendExtra )
Gruplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE