Borsada 6’lı şer Masa'sı depremi

Borsada 6’lı şer Masa'sı depremi
Borsa İstanbul 100 Endeksi, 6’lı Masa'daki adaylık krizi ve 'masadan kalkan' İYİ Parti lideri Akşener'in açıklamaları sonrası kayıplarını derinleştirdi. Endeks, yüzde 0,93 değer kaybederek günü 5.212,38 puandan tamamladı.

En başından beri hedefinde Cumhurbaşkanı Sn.Recep Tayyip Erdoğaniktidardan düşürmek ve kirli emellerini gerçekleştirmek için oluşturulan,altında kalleş pkk terör örgütünün TBMM'ye sızmış kahpe militanlarından oluşan terör çetesi hdp'nin olduğu 6'lı Şer Masasın’da son günlerde öne çıkan cumhurbaşkanı adayı krizi, 'ipler kopabilir'e gelince, borsada satışları hızlandırdı.

6'lı Masa'nın dünkü buluşmasından kulislere taşan söylentilere köşesinde yer veren Sözcü yazarı Aytunç Erkin, “Meral Akşener, 'Ekrem İmamoğlu ya da Mansur Yavaş olsun, partim bana bu iki ismi öner yoksa çık gel dedi' diye konuştu. Bunun üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Onlar belediye başkanlığı görevine devam edecek” dedi. Akşener “O zaman ben bunu partimin yetkili kurullarına, il başkanlarıma danışayım” diye yanıt verdi. Bunun üzerine ne yapılacağı düşünülürken Kılıçdaroğlu “Gerekirse beş parti imzasıyla bir açıklama yapılır” deyince Akşener “Ben kalkıp gideyim mi yani” karşılığını verdi” diye yazdı.

Aytunç Erkin, yazısına, diğer liderlerin devreye girdiğini ve herkesin kendi partisiyle istişare ederek tekrar bir araya gelinip açıklama yapılması noktasında arabuluculuk yapıldığını da ekledi.
Bugün, 6'lı Masa'nın 6 Mart Pazartesi günü yapılacak toplantısı öncesi Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleriyle bir araya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, toplantı bitiminde yaptığı açıklamalarda, “İYİ Parti bir kıskaca alınmış, bir dayatma söz konusu. Dayatmaya boyun eğmeyeceğiz. Geldiğimiz noktada İYİ Parti ölümle sıtma arasında bir tercihe zorlanmıştır. Ceketimi assam aday ederim diyenlerin karşısındayız. 5 siyasi parti tek bir ismi dile getirerek Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını istediler. Yavaş ve İmamoğlu'nu önerdik” dedi.

ZİLLET İTTİFAKI'ndaki çok kritik gelişmeler ve "6'lı Masa'dan kalkan" İYİ Parti liderinin açıklamalarıyla borsada satışlar hızlandı. Akşener'in toplantı bitiminde "6'lı Masa'daki büyük anlaşmazlığı" ortaya koyan konuşmasına başladıktan sonra borsa yüzde 3'ü aşan düşüşle 5054,44 puana kadar geriledi.

Son 1 yılı aşkın bir süreden beri Ülke gündemini meşgul eden,kirli,kalleş planların ve iç hesaplaşmaların ayyuka çıktığı ,kahpece planlanmış bir projenin ürünü olan bu soysuzlar çetesi dağılırken bile ülkeye zarar vererek yine geldikleri inlerine dönmüş oldu.


 Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASEANS.COM

0 Yorum