Borusan EnBW Enerji ve Siemens Türkiye işbirliği yapıyor

Borusan EnBW Enerji ve Siemens Türkiye işbirliği yapıyor
Borusan EnBW Enerji ve Siemens Türkiye, elektrikli araç ve şarj istasyonları alanında sürdürülebilir ulaşımın geleceğini şekillendirmek için bir araya geliyor.

Borusan Grup şirketlerinden Borusan EnBW Enerji ve Siemens Türkiye, sürdürülebilir ulaşımın geleceğini şekillendirmek üzere yapılacak ortak çalışmalar için bir araya geliyor.

İki kurum arasında gerçekleşen iş birliği, elektrikli araç ve şarj istasyonları ekosistemi konusunda teknik kapasite geliştirilmesi, yeni teknolojilerin takibi, karşılıklı eğitimler ve karma ekiplerle proje çalışmaları gibi çeşitli alanları kapsıyor. Bu stratejik ortaklık kapsamında, elektrikli araç filoları için ortak iş geliştirme faaliyetleri ve yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrikli araç filolarına enerji tedariği gibi önemli konular da ele alınacak.

Borusan EnBW Enerji, Türkiye'nin şarj altyapısında müşteri deneyimini önceliklendiren örnek uygulamalar kurmak için iş birlikleri kurma stratejisini sürdürüyor. Bu yeni iş birliği kapsamında, Borusan EnBW Enerji’nin sahip olduğu yüzde 100 yenilenebilir enerji portföyü, sürdürülebilirlik ve temiz enerji şarj uygulamalarında önemli bir rol oynayacak.

YEŞİL ENERJİ DÖNÜŞÜMÜNÜN ODAK NOKTASI 

Borusan EnBW Enerji Genel Müdürü Enis Amasyalı, iş birliği ile ilgili olarak şunları söyledi: “Borusan EnBW Enerji olarak yenilenebilir enerji alanında öncü çalışmalar gerçekleştirirken sektörün önde gelen kurumlarıyla iş birliklerimize de devam ediyoruz. Bu kapsamda Siemens ile imzaladığımız niyet mektubu, elektrikli araç şarj istasyonları özelinde sektöre ivme kazandıracak bir adım oldu. Yeşil enerji dönüşümünün odak noktası olduğu iş birliklerine imza atmayı sürdüreceğiz.”

İş birliğine ilişkin değerlendirmede bulunan Siemens Türkiye CEO'su Hüseyin Gelis, elektromobilitenin, dünyada bir standart halini aldığını belirterek, "Bu alanda ciddi yatırımlar var ve bu yatırımlar gelecekte daha da artacak. Yatırım ve iş birliklerimizle başta ülkemiz olmak üzere global alanda elektrikli araçların geleceğine enerji katıyoruz" diye konuştu. 

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE