Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul'da kentsel dönüşümde maliyetin yarısını biz karşılayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul'da kentsel dönüşümde maliyetin yarısını biz karşılayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da görüşmeye ilişkin müjdeler verdi. Erdoğan, "İlk garantimizin adı Kentsel Dönüşümde Yarısı Bizden kampanyasıdır. Dönüşüme giren evlerin maliyetinin yarısını biz karşılayacağız. İkinci garantimiz İstanbul'da kira kullanım tutarını da 3 bin 500 liradan 5250 liraya yükseltiyoruz" dedi.

Özel Telegram Yatırım Grubumuz Borsa DEHA'ya katılımınız için linkimiz;

https://t.me/+S2pXDZQMtMxkMGI0 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziosmanpaşa Meydanı'nda, Kentsel Dönüşüm Projeleri Anahtar Teslim ve Temel Atma Töreni'nde konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Bugün bayram namazını yeniden ibadete açtığımız Ayasofya'da kıldık. Ardından 5 yıllık restorasyonda olan Sultanahmet Camii'ni yeniden ibadete açtık.

Bugün kentsel dönüşüm müjdelerimizle adeta iki bayramı bir arada yaşayacağız.

Bu 7'li masa Karadeniz gazı için hani nerede diyorlardı. Türkiye'nin bir ucundan bir ucuna doğal gaz boruları döşendi. Yahu bunu da görmedin mi? Ne zamandan beri Filyos'ta yanıyor. Bunların gözleri var görmez, kulakları var duymaz, kalpleri var mühürlü.

Asılı bunlara ihanetlerinin bedelini 14 Mayıs'ta ödetmeye hazır mıyız? Bunları siyasi mevta olarak gömmeye hazır mıyız?

Deprem bölgesinde inşa edilen köy konutlarının teslimi ile oradaki kardeşlerimizle iki bayramı bir arada kutlayacağız.

Son günlerde birileri, millet kuru soğan, et alamıyor. Siz yol yapıyorsunuz diyorlar. Milletimizin günlük hayatında bazı sıkıntılar olabilir onlar bugünün işi değil. Aldığımız tedbirler ve önlemlerle bu etkileri en aza indirmeye çalışıyoruz.

"Kendi damgamızı vurduğumuz ürünlerle dünyada söz sahibi olduk"

Sadece savunma sanayi ürünlerinden bahsetmiyoruz, bizi asıl sevindiren bu yol gerisindeki teknoloji. Teknoloji demek, istihdam demek, gelecek demektir.

Kardeşlerim bir toplu iğne üretemiyordu bu ülke. Şimdi SİHA, AKINCI, Kızılelma, TCG Anadolu'yu üretiyoruz. Tasarımından üretimine kendi damgamızı vurduğumuz bu ürünlerle dünyada söz sahibi olduk. Gençlerimizin enerjilerini, bilgilerini, birikimlerini kendi vatanlarında kullanma imkanı veriyoruz.

Sen önceki hastanelerde senin döneminde rehin olarak kalanların hesabını ver. Benim vatandaşım bunun hesabını ağır sorması lazım.

"İstanbul başta olmak üzere kentsel dönüşümü hızlandırıyoruz"

Ülkemizi 20 yıl öncesine göre çok önemli bir seviyeye getirdik. 3,3 milyon konutu kentsel dönüşümle yenilerken, 1,2 milyon konutu da TOKİ ile birlikte inşa ettik.

İstanbul başta olmak üzere deprem riski  yüksek yerlerdeki kentsel dönüşümü hızlandırıyoruz. 

"Enflasyonu çözmüş olacağız"

Enflasyon meselesini bu yılın sonuna kadar kontrol altına almış, gelecek yıl da tamamen çözülmüş olacak. Bu kardeşiniz iktidar olduğu sürece faiz hiçbir zaman yükselmeyecek. Ve enflasyonda faizle birlikte düşmüş olacak.

7'li masanın enflasyon, faiz konularında herhangi bir tavrı yok. Bunlar dürüst değil, yalan da üstlerinde yok. Bay bay Kemal'in yanında olanlar ya huyundan kapacak ya suyudan kapacak. 14 Mayıs onların siyasi mevta olmaya hazırlandıkları dönem.

Gaziosmanpaşa'daki bu muhteşem katılım bir şey gösteriyor. Sözümüz söz reis, biz bu yoldan dönmeyiz diyorlar. 

Bugünkü sıkıntıların üstesinden gelecek olan yine biziz. Türkiye Yüzyılı başlıyor. Yüzyılın şafağının sökmesine az kaldı.

Kentsel dönüşüme 'Yarısı Bizden' kampanyası

İstanbul Gaziosmapaşa'dan kentsel dönüşüm müjdemizi açıklıyoruz. 

Deprem bizim hazırlıklarımızı beklemiyor. Ülkemizde yeni bir seferberlik başlatıyoruz. 1999 depreminin acıları hala taze olan İstanbul bu seferberlikte ilk sırada yer alıyor. İstanbul'da 1,5 milyon bağımsız bölüm risk altındadır. 

Amacımız 500 bin konuttan 3 ayrı projeyi hızla hayata geçirmektir. Avrupa yakamızdaki rezerv alanlarımız da 500 bin konut yapmaktır. Asya yakamızdaki rezervlerimizde 500 bin konut yapmaktır.

Konutlarını dönüştürecek kardeşlerimizede destek oluyoruz. İlk müjdemizin adı; 'Kentsel Dönüşümde Yarısı Bizden' kampanyasıdır. Maliyetin yarısını devlet olarak biz karşılayacağız. İstanbul'da aşırı ısınmada 2+1 daireye 750 bin TL, 3+1 daireye 900 bin TL devlet katkısı verilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İlk müjdemizin adı Kentsel Dönüşümde Yarısı Bizden kampanyasıdır. Evlerinin düzen yapısını tespitini yaptıran vatandaşlarımızın ister yerinde ister rezerve alanındaki performansa giren evlerinin maliyetlerinin yarısını biz karşılayacağız. 

 Cebinde parası olmayan vatandaşlarımız bile hükümetinin vereceği katkıyla, kendi payına düşen kısmı düşen uygun şartlar borçlanarak güvenli yuva sahibi olabilir.

Evini parsel bazında tasarlamak isteyenlere 0,74 faiz oranıyla 1 milyon 250 bin lira kredi kullanma imkanı elde edebiliyor.

Evini yeniden yapmak isteyen vatadanşın devlet desteği ve hibesi ile yanındadır. Kampanyanın başvuruları önümüzdeki çarşamba başlayacak. Kampanyanın detaylarını bakanlığımız ilan edecek.

Kira yardımları artırıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul'da kira yardım tutarını 3 bin 500 liradan 5250 liraya yükseltiyoruz.

Yarın inşallah deprem yerinde vatandaşlarımızla hem bayramlaşacak hem de biten köy evlerinin teslimini sürecek, diye ekledi.


 Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASANS.COM
Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE