19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için ilk tören Anıtkabir'de düzenlendi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu önderliğindeki heyet Atatürk'ün huzuruna çıktı

Özel Telegram Yatırım Grubumuz Borsa DEHA'ya katılımlarınız için linkimiz;

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm Türkiye'de kutlanıyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu önderliğinde komuta kademesi ve gençlerle birlikte Anıtkabir'e ziyarette bulundu.
Bakan Kasapoğlu, Atatürk'ün mozolesine çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.Bakan Kasapoğlu, Anıtkabir'de Özel Deftere şunları yazdı:
"104 yıl önce işgale uğramış vatan topraklarımüdafaa için Samsun'a çıkışınız ülkemiz ve milletimiz için bir dönüm noktası oldu. Çanakkale muharebelerinde yanan hürriyet ateşi Samsun'a 19 Mayıs'ta ayak basan bir avuç askerin gücüyle harlandı.
Asırlık bir çınar olarak yoluna devam eden ülkemiz bugün Türkiye Yüzyılı’nın eşiğindedir. Hiç şüphe yok ki Türkiye’nin en büyük gücü ve teminatı pırıl pırıl gençleridir. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak gençlerimizin her alanda kendisini geliştirmesi, üstün donanım ve başarıya erişmesi adına tüm imkanlarımızı seferber etmekteyiz. Biliyoruz ki imkan ve potansiyel sahibi bir gençlik ülkesinin ve kendisinin istikbalini güçlü bir şekilde inşa edecektir.