ERDEMİR, damping soruşturması talebinde bulundu

ERDEMİR, damping soruşturması talebinde bulundu


Ereğli Demir Çelik, Güney Kore menşeli sıcak haddelenmiş yassı çelik ürünlerine yönelik damping soruşturması açılmasını istedi. Şirket, ayrıca diğer ülke menşeli benzer ürünlerle ilgili devam eden soruşturmaları da takip ediyor.


Ereğli Demir Çelik (#EREGL), Güney Kore menşeili "rulo halinde olmayan sıcak haddelenmiş yassı çelik" ürünlerine yönelik damping soruşturması talebinde bulundu. Şirket, başvurusunu İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine İlişkin Tebliğe dayandırdı.

Açıklamada, yeterli bilgi, belge ve delillerin bulunması nedeniyle İthalatta Haksız Rekabeti Değerlendirme Kurulu tarafından, Güney Kore menşeli ürünlere yönelik damping soruşturmasının açıldığı, belirtti.

Ereğli Demir Çelik ve bağlı ortaklığı İskenderun Demir Çelik (#ISDEMR), daha önce de Çin, Hindistan, Japonya ve Rusya menşeli "sıcak haddelenmiş yassı çelik" ürünlerine yönelik damping yapıldığı yönünde başvuruda bulunmuştu. Açıklamada bu soruşturmanın yıl içinde sonuçlanmasının beklendiği, ifade edildi.

Ereğli Demir Çelik’in ticaretteki haksız rekabete karşı girişimi şirketin rekabet gücünü koruyacağı gibi gelir ve kârlılığını da destekleyecektir.


Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE