Günün önemli şirket haberleri (11-07-2023)

Günün önemli şirket haberleri (11-07-2023)
Borsa İstanbul'a kote şirketlerin, sermaye artırımları, iş anlaşmaları, ortaklık yapılarındaki değişimler, öne çıkan projeleri neler?
Piyasalar açılmadan okunması gereken şirket haberleri...Okuyun,bir adım önde olun.

Özel Telegram Yatırım Grubumuz Borsa DEHA'ya katılımlarınız için linkimiz;

#AGHOL – Şirkete genel kurulunda alınan bazı kararlara ilişkin bir pay sahibi tarafından dava açıldığı ve duruşma tarihinin 29 Kasım 2023 olduğu açıklandı.

#AKGRT – Haziran ayında prim üretimi %81 artışla 2,4 milyar TL'ye, Ocak-Haziran döneminde prim üretimi %102 artışla 11,1 milyar TL'ye yükseldi.

#AKSEN – EPDK tarafından Eskişehir'de 50 MW kurulu gücünde GES için önlisans alındığı ve şirketin 100 MW kurulu gücünde depolamalı GES ile toplamda 393 MW kurulu güce ulaştığı açıklandı.

#ALARKGürlük Jeotermal Enerji'nin tamamına iştirak edilmesi adına şirket hisselerinin %100’ünün 9,8 milyon dolar bedelle satın alındığı ve pay devir işleminin gerçekleştiği açıklandı.

#ARCLK – Yönetici Sorumluluk Sigortası’nın 1 yıl süreyle geçerli olacak şekilde yenilendiği açıklandı.

#ASTOR – Şirket ile Sırbistan’da bir firma arasında 1,7 milyon euroluk  3 Adet Güç Transformatörü satış sözleşmesi imzaladığı açıklandı.

#BRKSN #BRKVY – VBTS kapsamında şirket paylarına 10 Ağustos’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

#CWENE – Antalya OSB’de yer alan fabrika ve arsa üzerindeki şerhlerin kaldırıldığı ve ipotek ve takyidatların terkin işlemleri için 401,3 milyon TL ile 2,6 milyon euro ödendiği açıklandı.

#ECILC – Şirketin Ayazağa/Sarıyer’deki 75.370 m2 büyüklüğündeki arsanın imar planı ve yürürlükteki imar planı gereği alınacak inşaat yapı ruhsatı süreçleri dahil olmak üzere Artaş İnşaat ile Arsa Payı Karşılığı Hasılat Paylaşımı ve Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

#GESAN – Şirketin ENJSA’ya bağlı 3 dağıtım şirketinden 3 sözleşme için davet aldığı ve sözleşmelerin toplam bedelinin 15,9 milyon dolar olduğu açıklandı.

#GZNMI – Şirketin Bizz Otelcilik unvanlı yeni kurulacak şirkete 200 adet pay karşılığı 200 bin TL sermaye ile ortak olunmasına karar verildiği açıklandı.

#HEDEF –  Şirket bağlı ortaklığı Hedef Portföy’ün sermayesinin 12 milyon TL’den 100 milyon TL’ye çıkarılmasının tescil edildiği açıklandı.

#INFO – Şirketin Adana şubesinin taşınmasına karar verildiği açıklandı.

#ISCTR – 2 milyar dolara kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuruda bulunulduğu açıklandı.

#KMPUR –  Şirketin yalıtım amacıyla sandviç panel sistemlerinde kullanılan Kimrigid PIR 205 ürünüyle imal edilen panellerin teste tabi tutulduğu FM Approval sertifikası denetim sürecinin başarı ile tamamlandığı açıklandı.

#KNFRT – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Konfrut AG Tarım’ın Avrupa'nın en büyük perakende zincirleri arasında yer alan Alman menşeili bir zincirin farklı ülkelerdeki lokasyonlarına taze nar ihraç ederek başlattığı işbirliğinin devam ettiği ve Temmuz ayı içinde 1,3 milyon Euro tutarında ihracat gerçekleştirilmesinin planlandığı açıklandı.

#KORDS – Tuna Yılmaz tarafından 214.093 adet payın Borsa’da işlem gören niteliğe dönüştürülmesi kapsamında MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

#KOZAL – Şirketin Eskişehir'de Altın Madeni Açık Ocak İşletmesi projesi kapsamında ÇED sürecinin başladığı açıklandı.

#KUYAS – Madencilik sektöründe faaliyet göstermek üzere Kuyaş Madencilik unvanlı şirket kurulmasına ve şirkete %100 iştirak edilmesine karar verildiği açıklandı.

#KTSKR – 100 milyon TL karın yılsonuna kadar ortaklara dağıtılmasına ve kalan miktarın olağanüstü yedek akçelere aktarılmasına karar verildiği açıklandı.

#LKMNH – Şirketin GES projesi kapsamında 48.583 m² arazinin satın alındığı ve kurulum için başvuru sürecinin devam ettiği açıklandı.

#MAGEN #ESEN #NATEN – Medyada yer alan haberlerin asılsız olduğu ve haberlere ilişkin suç duyurusunda bulunulduğu açıklandı.

#MEDTR – Şirketin %65 oranında iştiraki Altera Medikal’in sermayesinin 11 milyon TL’den 31 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında sermaye artırımına nakden iştirak edilmesine karar verildiği açıklandı.

#MEDTR – Şirketin %49 oranında iştiraki S&Mohr İplik Fabrkaları’nın sermayesinin 17,5 milyon TL’den 30,5 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında sermaye artırımına nakden iştirak edilmesine karar verildiği açıklandı.

#MOBTL – Salih Emre Üregen tarafından 1.145.000 adet payın Borsa’da işlem gören niteliğe dönüştürülmesi kapsamında MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

#ONCSM – Pamukkale Üniversitesi ile 16,7 milyon TL bedelli 24 Aylık Manuel ve Tam Otomatik/Robotik Kemoterapi İlaç Hazırlama Hizmeti" sözleşmesinin imzalandığı açıklandı.

#OTTO – Tahsisli sermaye artışı kapsamında ihraç edilecek toplam 555.461 adet payın Otto Capital Danışmanlık’a 126,45 TL fiyattan toptan alış satış işlemleri kapsamında satılacağı açıklandı.

#OZSUB – Şirket merkezinin adresinin Konak/İzmir’den Urla/İzmir’e taşındığı açıklandı.

#EUYO – VBTS kapsamında şirket paylarına 10 Ağustos’a kadar emir paketi tedbiri getirilirken açığa satış, kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbirleri de 10 Ağustos’a kadar uzatıldı.

#TAVHL – 2023 Ocak-Haziran döneminde hizmet verilen yolcu sayısının 2022'nin aynı dönemine göre %32, 2019'un aynı dönemine göre ise %3 üstünde gerçekleştiği açıklandı.

#TSPOR – Futbolcu Benkovic ile 2+1 yıllık sözleşme imzalandığı açıklandı.

#TUPRS – Şirketin İzmir'de Rafineri Santraline Yardımcı Kaynak GES ve RES Santrali projesi kapsamında ÇED sürecinin başladığı açıklandı.

#YYLGD – Devam eden yatırımların finansmanı ve işletme sermayesinin karşılanması için EBRD’den 55 milyon euro karşılığı dolar tutarında kredi sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

#ZOREN – Yönetici Sorumluluk Sigortası’nın 1 yıl süreyle geçerli olacak şekilde yenilendiği açıklandı.

PAY ALIM / SATIM

#AHGAZ – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 100.000 adet pay 9,27 TL fiyattan geri alındı.

#DGNMO – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 827.000 adet pay 7,81 – 8,10 TL fiyat aralığından geri alındı.

#INDES – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 15.658 adet pay 21,25 TL fiyattan geri alındı.

#KRGYO – Burak Sözübir tarafından 27,44 – 27,52 TL fiyat aralığından 30.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %7,51’a yükseldi.

#MPARK – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 25.000 adet pay 79,65 – 80,50 TL fiyat aralığından geri alındı.

#YAYLA – Hüseyin Yayla tarafından 7,85 – 7,98 TL fiyat aralığından 140.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %16,17’ye geriledi.

SERMAYE ARTIRIM

#SKTAS – Şirket sermayesi bedelli sermaye artırımı kapsamında rüçhan haklarının kullanımından sonra kalan 321.775 adet payın satışının Birincil Piyasa’da tamamlandığı açıklandı.

#TUKAS – Şirket sermayesi bugün 490,8 milyon TL’den %200 oranında bedelsiz olarak 981,5 milyon TL artışla 1,5 milyar TL’ye yükseltilecek.


 Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi

Facebook'ta;  BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
              BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )
Twitter'da;   BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
              BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)
Gruplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE