Günün önemli şirket haberleri (26-09-2023)

Günün önemli şirket haberleri (26-09-2023)
Borsa İstanbul'a kote şirketlerin, sermaye artırımları, iş anlaşmaları, ortaklık yapılarındaki değişimler, öne çıkan projeleri neler? Piyasalar açılmadan okunması gereken şirket haberleri...Okuyun,bir adım önde olun.

#ATATP #GWIND #KNFRT #NATEN – VBTS kapsamında şirket paylarına 25 Ekim’e kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

#AKBNK – Fitch tarafından bankanın uzun vadeli yabancı para ve uzun vadeli yerel para notlarının teyit edildiği, not görünümünün Durağan’a revize edildiği açıklandı.

#ARASE – 1,5 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

#ARCLK – Yurt dışında 1.827 gün vadeli 400 milyon dolar tutarında borçlanma aracı ihraç edildi.

#BARMAKonya Ereğli Kağıt Fabrikası yatırımı kapsamında fabrikanın ana inşaatına başlamak için yapı ruhsatının alınarak çalışmalara başlandığı açıklandı.

#BJKAS – Şirket ile TUPRS arasında 3 sezon için stadyum isim hakkı ve reklam sözleşmesi imzalandığı açıklanırken, bu sezon için anlaşma bedelinin 230,4 milyon TL olduğu belirtildi.

#BIMAS – Yönetici Sorumluluk Sigortası’nın yenilendiği açıklandı.

#DNISI – Personel sayısının 149 kişiden 164 kişiye yükseldiği açıklandı.

#DOAS – Şirket ile Wielton arasında; Wielton marka yarı römork ürünlerinin Türkiye'deki satış ve servis hizmetlerinin, şirket tarafından yerine getirilmesi için Niyet Mektubu imzalandığı açıklandı.

#DOHOL – Şirketin Adilbey Holding ile devralma yoluyla birleşmesinin tescil edilmesi sonrasında pay transferlerinin tamamlandığı açıklandı.

#EKSUN - United Nations Relief and Works Agency tarafından açılan 15 lot'dan oluşan toplam 29.502 ton Buğday Unu Tedariki ihalesine satış yapmak üzere şirketin 10,9 milyon dolarlık teklif verdiğinin açıklanması sonrasında ihale komisyonunca, ihalenin, 3.502 tonluk kısmı için lokal tedarikçilerden temin opsiyonu tercih edildiği, kalan 26.000 tonluk kısmının ise iptal edildiği açıklandı.

#GARAN – Fitch tarafından bankanın uzun vadeli yabancı para ve uzun vadeli yerel para notlarının teyit edildiği, not görünümünün Durağan’a revize edildiği açıklandı.

#HALKB – Fitch tarafından bankanın kredi notları ve not görünümünün teyit edildiği açıklandı.

#IDEAS – Şirketin unvan değişikliğinin Bakanlık tarafından onaylandığı açıklandı.

#INFOSNT Yazılım’ın sermayesinin %51’ine ortak olunmasına, SNT’nin sermayesinin 5 milyon TL’den 10,2 milyon TL’ye çıkarılmasına, sermaye artırımına 5,2 milyon TL tutar ile iştirak edilmesine karar verildiği açıklandı.

#ISCTR – Fitch tarafından bankanın uzun vadeli yabancı para ve uzun vadeli yerel para notlarının teyit edildiği, not görünümünün Durağan’a revize edildiği açıklandı.

#ISKUR – VBTS kapsamında şirket paylarına 25 Ekim’e kadar internet emir yasağı getirildi.

#KZBGY – Balıkesir'de 500.000 TL sermaye ile kurulacak Güney Marmara Gayrimenkul’e 245.000 TL sermaye payı ile iştirak edilmesine karar verildiği açıklandı.

#KZBGY – Şirketin, iştiraki Beyazkum Satış ile Kolay Birleşme Usulüne Göre Birleşme İşlemi İçin SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#KLNMA – Fitch tarafından bankanın not görünümünün Durağan’a revize edildiği açıklandı.

#KUVVA – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 55 milyon TL’den 125 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.

#MIATK – VBTS kapsamında şirket paylarına 25 Ekim’e kadar tek fiyat işlem yöntemi getirildiği açıklandı.

#QNBFB – Fitch tarafından bankanın kredi notlarının teyit edildiği, not görünümünün Durağan’a revize edildiği açıklandı.

#PEGYO – Samet Ergin tarafından 350.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

#PEGYO – Sercan Ceylan tarafından 150.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

#RYGYO – İzmir Torbalı’daki 19.840 m2 alana sahip lojistik deposunun aylık 5,5 milyon TL’ye 5 + 5 yıllık CRFSA’ya teslim edildiği açıklandı.

#REEDR – Şirket ile Samsunspor arasında yapılan sponsorluk anlaşmasının Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından tescil edildiği, 2023-2024 Basketbol Ligi boyunca yapılacak müsabakalar sırasında takım isminin Reeder Samsunspor Basketbol olacağı açıklandı.

#SAHOL – Sabancı İklim Teknolojileri’ne 75 milyon dolar karşılığı TL tutarda sermaye artırımı yapılmasına karar verildiği açıklandı.

#SMARTİsttelkom İstanbul Elektronik Haberleşme tarafından düzenlenen Siebel Bakım Destek Hizmet Alım İşi 6,5 milyon TL ile en uygun teklifin verildiği ve sözleşme imzalandığı açıklandı.

#TERA – 120 gün vadeli 80,8 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#YKBNK – Fitch tarafından bankanın uzun vadeli yabancı para ve uzun vadeli yerel para notlarının teyit edildiği, not görünümünün Durağan’a revize edildiği açıklandı.

#TSKB – Fitch tarafından bankanın uzun vadeli yabancı para ve uzun vadeli yerel para notlarının teyit edildiği, not görünümünün Durağan’a revize edildiği açıklandı.

#VAKBN – 98 gün vadeli 200 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#ZOREN – 395 gün vadeli 100 milyon TL tutarında tahvil ihraç edildi.

PAY ALIM / SATIM

#AKMGY – Akkök Holding tarafından 127,50 – 130,00 TL fiyat aralığından 10.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %11,81’e geriledi.

#AKFGY – İstanbul Portföy tarafından 11.100.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %4,33’e geriledi.

#MPARK – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 20.000 adet pay 136,30 – 142,20 TL fiyat aralığından geri alındı.

SERMAYE ARTIRIM

#KLKIM – Şirket sermayesi 27 Eylül’de 115 milyon TL’den %300 oranında bedelsiz olarak 345 milyon TL artışla 460 milyon TL’ye yükseltilecek.

#MERCN – Şirket sermayesi 29 Eylül’de 63,5 milyon TL’den %200 oranında bedelsiz olarak 126,9 milyon TL artışla 190,4 milyon TL’ye yükseltilecek.

#MRGYO – Şirket sermayesinin 330 milyon TL’den %21,21 oranında bedelsiz olarak 70 milyon TL artışla 400 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

#VKGYO – Şirket sermayesi bugün 1,7 milyar TL’den %71,8 oranında bedelsiz olarak 1,2 milyar TL artışla 3,0 milyar TL’ye yükseltilecek olup, düzeltilmiş pay fiyatı 2,4045 TL’ye denk gelmekte.


 Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi

Facebook'ta;  BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
              BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )
Twitter'da;   BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
              BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)
Gruplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE