İş Bankası 2023- 3. çeyrekte 52 milyar TL net kâr açıkladı

İş Bankası 2023- 3. çeyrekte 52 milyar TL net  kâr açıkladı
İş Bankası, yılın dokuz ayında 52 milyar TL düzeyinde net kar elde ederken, bankanın öz kaynak büyüklüğü 221,7 milyar TL düzeyine ulaştı. Mevduatı 1,5 trilyon TL’ye, aktif büyüklüğü de 2,1 trilyon TL’ye yükseldi.

Türkiye İş Bankası (#ISATR, #ISBTR, #ISCTR, #ISKUR) 2023 yılının 3. çeyreğine ilişkin bilançosunu açıkladı.

İş Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre, Eylül 2023 itibarıyla aktif büyüklüğünü yıl sonuna göre yüzde 47,6 artırarak 2,1 trilyon TL'ye yükseltti ve "Türkiye'nin en büyük özel bankası" olmaya devam etti.

Yaygın dağıtım ağı, dijital temas noktaları, geniş ürün yelpazesi ve kaliteli hizmet sunumuyla, tasarruf sahiplerinin öncelikli tercihi olmayı sürdüren İş Bankası'nın toplam mevduat hacmi de Eylül 2023 döneminde 1,5 trilyon TL oldu. Türk parası mevduat hacmi ise yıl sonuna göre yüzde 85,1 artarak 714,9 milyar TL'ye yükseldi.

Eylül 2023 itibarıyla, Bankanın nakdi kredi hacmi 1 trilyon TL, gayrinakdi kredi hacmi ise 370,6 milyar TL'ye ulaştı ve ekonomiye sağlanan toplam kaynak tutarı 1,4 trilyon TL seviyesinde gerçekleşti.

"İş Bankası, Cumhuriyet'in ikinci yüzyılında da ekonomiyi desteklemeye devam edecek"

Açıklamada konuya ilişkin değerlendirmesine yer verilen İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, "Cumhuriyet'in 100. yılını kutlama onurunu yaşadığımız bu dönemde, Cumhuriyetimizin ve Bankamızın kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve minnetle anıyoruz. Kuruluş misyonumuz çerçevesinde ülkemizin kalkınmasında her zaman öncü rol üstlenen İş Bankası, Cumhuriyet'in ikinci yüzyılında da ekonomiyi desteklemeye devam edecektir." ifadesini kullandı.

Açıklamaya göre, inovasyonun, yapay zekanın ve teknolojinin her alanda öncüsü olan İş Bankası, Cumhuriyet'in ve Bankanın 100. yılına özel olarak bu dönemde 100. Yıl Girişim Sermayesi'ni kurdu. Türkiye'nin girişimcilerini küresel ölçekte desteklemeyi hedefleyen fon ile girişimcilerin, teknolojik yatırımlarını hız kesmeden sürdürmeleri sağlandı.

İş Bankası'nın mobil uygulaması İşCep'in, "Geleceğin Bankası" vizyonu doğrultusunda dijital bankacılığa verilen önem çerçevesinde müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak üzere dinamik bir şekilde geliştirilmesine devam edildi. Türkiye'nin ilk mobil bankacılık uygulaması olarak hayata geçirilen ve 13,5 milyon kullanıcıya erişen İşCep, uluslararası finans yayını Global Finance tarafından düzenlenen "En İyi Dijital Banka Ödülleri"nde "Dünyanın En İyi Mobil Bankacılık Uygulaması" ödülüne layık görüldü.


Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi

Facebook'ta;  BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
              BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )
Twitter'da;   BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
              BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)
Gruplarımızdan da takip edebilirsiniz.

0 Yorum