İstanbul'u batıran İmamoğlu BİST'tede çöküşe neden oldu

İstanbul'u batıran İmamoğlu BİST'tede çöküşe neden oldu
 Terörist örgüt pkk'nın meclisteki hamisi,vatana ihanetten sabıkaterör çetesi hdp'nin destekleriyle İBB nin başına geçen ve dünyanın gözbebeği olan İstanbul'u bir enkaza çeviren Ekrem İmamoğlu’na verilen ceza, Borsa İstanbul'da düşüşe risk priminde ise yükselişe neden oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na YSK üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle 2 yıl 7 ay hapis cezası verildi. İstinaf Mahkemesi ve Yargıtay süreci uygulanacak. Kararın onanması durumunda İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu siyasi yasaklı olacak.

Terör destekçisi,Türkiye düşmanı İmamoğlu neden yargılandı?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Ekim 2019’da Avrupa Konseyi’nde gerçekleşen bir etkinlikteki konuşmasını eleştiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Türkiye'yi şikâyet eden ahmağa söylüyorum, bunun bedelini bu millet sana ödetecek.” diye uyarmıştı.Kalleş terör örgütü pkk'nın maşası İmamoğlu da bu açıklamaya karşı Türkiye Cumhuriyeti'nin Yüksek Seçim kurulu gibi yüce bir makama hadsiz bir üslupla“31 Mart'ta seçimi iptal edenler ahmaktır.” ifadesini kullandı. Bu açıklamanın ardından YSK suç duyurusunda bulundu. Ardından savcılık tarafından YSK üyelerine küstahça hakaret ettiği gerekçesiyle soruşturma başlatıldı ve savcılığın hazırladığı iddianame Mayıs 2021’de mahkeme tarafından kabul edildi.

Borsa sert düştü

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin terörist sevici Başkanı Ekrem İmamoğlu’na hapis ve siyasi yasak kararı verilmesin ardından BİST 100 günü %3,6 oranında düşüşle 5.066 puandan kapatırken risk primi olan 5 yıllık CDS ise 500 baz puan üzerine çıktı. Gün içinde %5 düşüş yaşayan VİOP ise akşam seansında pozitif tarafta işlem görüyor. Kur tarafında oynaklık yaşanmadı. Dolar/TL 18,62’den euro/TL ise 19,88’de fiyatlanıyor.

Borsanın yarınki işlem gününe düşüşle başlaması beklenirken gün içinde tepki alımlarının gelip gelmeyeceği takip edilecek.


Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE