Uyarı: 19.05.2022 tarihinde premium üyelik sistemine geçiyoruz. Bu tarihten itibaren teknik analizlere yalnızca premium üyelerimiz erişebileceklerdir!

KERVİTAŞ GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş (KERVT) HİSSE TEKNİK ANALİZİ

KERVİTAŞ GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş (KERVT) HİSSE TEKNİK ANALİZİ

#KERVT Uzun süren düşen kanal dibinde olan hisse,dip seviyelerden gelen alımlarla geçtiğimiz haftanın en dikkat çeken hisselerinden biri oldu.

13-10-2020 tarihinde gördüğü 8.33 seviyesinden itibaren düşüş trendine giren hisse ara düzeltmelerle bu düşüşünü 4.24 seviyesine kadar devam ettirdi. Kısa vadeli göstergelerinde bu seviyede oluşan ikili dip formasyonu,hissede henüz başladığını gözlemlediğimiz yükseliş trendinin ilk göstergelerinden biri oldu.

websitemizde bu gün yayınladığımız #KERVT şirket profili başlıklı makalemizdede belirttiğimiz gibi, şirket Ülkemizde ve global ölçekte gıda sektörünün en değerli şirketlerinden biri olarak biliniyor.Sürekli artan ürün gamı,yüksek ihracat kapasitesi,derecelendirme kuruluşlarından aldığı kalite belgeleri,mükemmel ölçekteki ciroları ve yüksek karlılık rakamlarına rağmen,hisse değeri açısından,açıklamakta zorlandığımız ve bir anlam veremediğimiz  düşüş eğilimine girmişti.Her şey bir yana 2021/12 aylıkta yapılan sermayesinin %70 ine denk gelen  415.726.204 TL net kara rağmen ne bedelsiz bölünme nede temettü vermeme kararı aldı. Alınan bu kararla şirket politikalarında açıkladığı yatırımcısını mağdur etmeme prensibinede aykırı hareket ederek,şirkete güvenerek yatırım yapan bir çok yatırımcıyı mağdur etmişti.

Geçtiğimiz hafta yaptığı tavanla 4.81 seviyesini test eden hisse,endekste başlayan satışlarında etkisiyle tavanı bozarak,gelen kar satışlarıyla haftayı 4.59 seviyesinden kapattı. Teknik destek seviyeleri 4.50 - 4.44 - endeksteki satışlara bağlı olarak 4.32 seviyeleri görülüyor.

Dirençler; 4.81 - 4.92 - 5.03 güçlü direnç geçildiği takdirde 5.11 - 5.26 - seviyeleri bulunuyor.Güçlü direnç  seviyesi olan bu bölgede kar satışları görülme ihtimali yüksek olsada aşağıdan alacağı destekle ilk hedefi olan aynı zamanda gap kapatma bölgeside olan 5.29 ilk hedefi bulunuyor.

Bu sviyenin geçilmesi durumunda, 5.44 - 5.52 - 5.68 - 5.77 - 5.85 dirençleri ve kısa vade ikinci hedefi olan 6.05 seviyesi görülüyor. Bu seviye ve altında güç toplayacak olan hisse, 6.23 - 6.32 - 6.50 - 6.78 - 6.91 -  ara dirençlerinden sonra kısa vade bir başka hedefi olan 7.05 seviyesini deneyecektir. Hissede sonraki dirençler, 7.26 - 7.52 - 7.82 önemli direnç bölgesi ki bu seviyede kar satışları yüksek ihtimal dahilinde bulunuyor olsada bu seviyeden sonra daha öncede test ettiği 8.31 kısa vade ana hedefi gündeme gelecek görülüyor.

Orta-uzun vadede daha önce belirttiğim 25TL ve üzeri seviyeleri revize ederek belirttiğim 108 TL seviyeleri benim açımdan geçerliliğini hala korumakla birlikte bunu yatırımcıların yatırım tavsiyesi yönünde değerlendirmemesi kendi insiyatifleri dahilinde hareket etmeleri gerekmektedir. 

Hissenin orta - uzun vade portföylerde bulundurulması gereken hisseler arasında bulundurulması yine öngörülerimiz arasında bulunuyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir. Şahsi Analiz çalışmamdır.   YTD


0 Yorum