MicroStrategy'den Piyasaya Yön Verecek Hareket!

MicroStrategy'den Piyasaya Yön Verecek Hareket!
Ünlü ABD'li şirket MicrosStrategy daha fazla sermaye elde etmek amacıyla 1 milyar dolara kadar hisse senedi satabileceğini açıkladı. Şirketin açıklamasının ardından bu finansmanla Bitcoin'e yatırım yapacağını belirtmesinin üzerine Bitcoin 40000 dolar'ı aştı.

ABD'li şirket olan MicroStrategy kripto para piyasasına yön verecek bir harekete imza atıyor. 1 milyar dolarlık hisse senedi satışı yapacağını açıklayan şirket, kripto para piyasasının yaklaşık %45'ini oluşturan Bitcoin'e yatırım yapacağını açıkladı, daha öncesinde de sermaye arttırmak amacıyla elindeki Bitcoin'lerden yaklaşık 500 milyar dolarlık tahvil satışı yapcağından bahsederek piyasa yön vermişti. MicroStrategy SEC’e yapılan bir başvuruda zaman içinde 1 milyar dolar değerinde hisse satabileceğinin sinyalini verdi.


Teklifin detayları, firmanın Pazartesi günü yayınlanan S-3 dosyasına dahil edildi.  Gelirlerin kullanımı açısından MicroStrategy, herhangi bir hisse senedi satışından elde edilen fonları, daha fazla Bitcoin alımı da dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle kullanabileceğini belirtti. SEC’e gönderilen belgede konuya yönelik şu ifadeler yer alıyor:

Bu izahname kapsamında teklif edilen herhangi bir A sınıfı adi hisse senedinin satışından elde edilen net geliri, geçerli izahname ekinde aksi belirtilmedikçe, Bitcoin alımı da dahil olmak üzere genel kurumsal amaçlar için kullanmayı amaçlıyoruz. Net gelir miktarını belirlemedik. Belirli bir amaç için özel olarak kullanılacak. Sonuç olarak, yönetim, herhangi bir teklifin net gelirlerinin tahsisi konusunda geniş takdir yetkisini elinde tutacak.


0 Yorum

YORUM EKLE