Pardus,Girişim Sermayesi Pazarı’na ASY enerji ile giriyor

Pardus,Girişim Sermayesi Pazarı’na ASY enerji ile giriyor
2022 yılında halka arz olan Pardus Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nın bünyesinde faaliyet gösteren ASY Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. Borsa İstanbul çatısı altında yeni kurulan girişim sermayesi pazarında işlem görmek için ilk adımı attı.

Sermaye piyasalarının öncü gruplarından Güler Yatırım Holding A.Ş.’nin Grup şirketlerinden olan ve 2022 yılında halka açılan Pardus Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (#PRDGS) bünyesinde faaliyet gösteren ASY Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş., Borsa İstanbul çatısı altında yeni kurulan girişim sermayesi pazarında işlem görmek için ilk adımı attı. Şirketin 09.10.2023 tarihli KAP açıklamasında, Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasası girişim sermayesi pazarında işlem görebilmek için kayıtlı sermaye sistemine geçilmesine ve esas sözleşmesinin tadili için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulunulmasına karar verildiği bilgisine yer verildi.

“Sermaye piyasalarında yenilikçi fikirleri hayata geçirmek bizleri hep heyecanlandırmıştır.”

Pardus Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. Genel Müdürü M. Selim TUNÇBİLEK, “Girişim sermayesi yatırımlarının sermaye piyasalarına entegre olarak büyümesi ve buradan aldıkları güçle halka açılmaları çok önemli bir adımdı. Gerek Sermaye Piyasası Kurulu gerekse Borsa İstanbul A.Ş. bu konuda gerekli düzenlemeleri yaparak sektörün önünü açtı, sektöre yol gösterdi. Bizler de sermaye piyasalarında her daim değişim ve yenilikçi vizyonumuzla, temiz enerji, yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren ASY’nin bu pazarda öncü olmasını istedik. Bu amaçla bağlı ortaklığımız ASY Yenilenebilir Enerjinin Borsa İstanbul’da, girişim sermayesi pazarında işlem görmesi hedefimize uygun olarak Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunulmasına karar verilmiştir. Sermaye piyasalarında ilklerden olmak, yenilikçi fikirleri hayata geçirmek bizleri hep heyecanlandırmıştır.” dedi.

İçinde bulunduğumuz konjonktürde enerji tedarikinin giderek daha stratejik bir hal aldığına vurgu yapan Tunçbilek, “ASY Yenilenebilir Enerji; Grubumuza yakın zamanda dahil olmasına rağmen, yenilenebilir enerji portföyünde çok hızlı bir şekilde büyüme kaydetmiştir. İçinde bulunduğumuz konjonktürde enerji tedarikinin giderek daha stratejik bir hal aldığını görüyoruz. Enerji temininde yenilenebilir, temiz ve çevreci kaynakların giderek daha da ön plana çıktığını ve yatırımların bu alanlara kaydığını yakından takip ediyoruz. Bu anlamda ASY Yenilenebilir Enerji yatırımlarımız içerisinde özel bir önem taşıyor. Temiz enerji yatırımlarımızı büyütmek için sermaye piyasalarımızın en rasyonel ve doğru seçenek olduğunu düşünüyoruz.” diye konuştu.


 Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi

Facebook'ta;  BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
              BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )
Twitter'da;   BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
              BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)
Gruplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE