SPK bu hafta sürpriz yaptı !

SPK bu hafta sürpriz yaptı !

SPK sürpriz yaptı her hafta düzenli olarak yayınlanan SPK bülteninde bu hafta ne halka arz ne de sermaye artırımı onayı çıkmadı.
SPK sürpriz yaptı beklentilerin aksine bu hafta hiçbir halka arz ve sermaye onayının verilmediği haftada piyasalarda beklentiler önümüzdeki haftaya kaldı.


SPK’da halka arz için onay bekleyen şirketler
Başvuru süresi dikkate alındığında halka arzına SPK tarafından onay gelmesi muhtemel şirket YEO Teknoloji ön plana çıkmakta.

Şekerbank Gyo
–#SEGYO kodu ile borsaya çıkacak, eşit dağıtım yöntemi kullanılarak halka arzı gerçekleşecek Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre halka arzın 2021 yılının ilk yarısında tamamlanması planlanıyor.

Tapdi Oksijen Özel Sağlık Hizmetleri
#TNZTP kodu ile borsaya çıkacak, oransal dağıtım yöntemi kullanılarak halka arzı gerçekleşecek. Şirket tarafından yapılan açıklamada 2021 şubat ayında spk onayına takip halka arz sürecinin başlatılacak bilgisi verildi. SPK onay verdiği taktirde süreç başlayacak.

YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş

Çıkarılmış sermayesinin yüzde %20‘sina karşılık gelen 4 milyon TL nominal değerli payların ve 1 milyon TL nominal değerli ortak paylarının halka arz edilmesi planlanıyor.

Halka arz edilecek paylar için 2 (iki) iş günü boyunca sabit fiyatla talep toplanması planlanmaktadır. Yöntem olarak herkese eşit dağıtım kullanılması bekleniyor.

TARKİM BİTKİ KORUMA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Sermaye artırımı yoluyla toplam halka arz edilen payların nominal değeri 5.000.000 TL olarak planlanmaktadır. Halka açıklık oranı 23.81’dir Halka Arz Edilecek Paylar için 2 (iki) iş günü boyunca talep toplanacaktır. Taslak izahnamede başlangıç ve bitiş tarihiyle ilgili herhangi bir bilgiye yer verilmemiştir. 

İhlas Haber Ajansı

Yayın Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen açıklamada, İhlas Haber Ajansı’nın halka arz çalışmaları çerçevesinde hazırlanan izahnamenin onayı için Sermaye Piyasası Kurulu’na ve Borsa İstanbul’a başvuruda bulunulduğu ifade edildi.

Europap Tezol Kağıt

Europap Tezol Kağıt’tan yapılan açıklamaya göre, Deniz Yatırım aracılığıyla halka arz için Sermaye Piyasası Kuruluna (SPK) başvuran şirket, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2020 Araştırması’nda 439. sırada yer alıyor.

Sosyal Medya üzerinden en çok konuşulan halka arz

n11.com 
Doğuş Planet’in faaliyetlerini sürdüren şirketi n11.com halka arz oluyor, çıkarılmış sermayesinin yüzde %18.06‘sına karşılık gelen 33 Milyon TL nominal değerli payların halka arz edilmesi planlanıyor. Onay bekleyen halka arzlar

Halka arzın 2021’in ilk yarısında tamamlanması beklenirken, halka arz fiyatı hakkında taslak izahnamede henüz bir bilgi yayınlanmadı.

Onay bekleyen diğer halka arzlar

SUWEN TEKSTIL SANAYI PAZARLAMA A.Ş
GİRİŞİM ELEKTRİK SANAYİ TAAHHÜT VE TİCARET A.Ş.
PC İLETİŞİM VE MEDYA HİZMETLERİ SANAYİ TİCARET A.Ş.. 
ÖZEL TAPDİ BUCA TIP MERKEZİ – TAPDİ OKSİJEN ÖZEL SAĞLIK VE EĞİTİM HİZMETLERİ SAN. VE TİC.A.Ş.
EUROPAP TEZOL KAĞIT SANAYİ TİCARET A.Ş.
Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
AZTEK TEKNOLOJİ A.Ş.
TAB GIDA SANAYİ TİCARET A.Ş.
MARGÜN ENERJİ ÜRETİM SANAYİ TİCARET A.Ş.
Ersan Alışveriş Hizmetleri ve Gıda San. Tic. A.Ş. (Kim Market)
YEO TEKNOLOJİ ENERJİ A.Ş.
NASMED ÖZEL SAĞLIK HİZ. TİC. A.Ş. (EGEPOL HASTANESİ)
BİRLEŞİM MÜH. ISITMA SOĞ. SAN. VE TİC. A.Ş.
ORÇAY ORTAKÖY ÇAY A.Ş.
TARKİM BİTKİ KORUMA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
ELİTE NATUREL ORGANİK GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
HEDEF HOLDİNG A.Ş.
ULUSAL FAKTORİNG A.Ş.
İmaş Makine
Konya Kağıt

0 Yorum

YORUM EKLE