TOTAL-TOTAL2-BİTCOİN ANALİZ YORUMLARI

TOTAL-TOTAL2-BİTCOİN ANALİZ YORUMLARI
Bitcoin 20.06.2021 tarihinde yaşadığı sert düşüşle kısa vadeli teknik analizimizi gerçekleştirdi fakat 33700 dolara yaptığı düşüşün sonrasında tekrar 35 bin dolar seviyelerine yükselerek düşüş yönlü trende zarar verdi.

Bu fiyat bandında yapacağı bir yükseliş trendi sadece bir minör trend'den ibaret olabilir alım için 41 bin dolar bandına kadar beklemek doğru olacaktır. Çin'de bulunan madencilerin yer değişikliği sırasında hashrate üzerinde yaşanan düşüş büyük bir alım veya istikrarlı bir trend ile yükseliş trendi için olumlu bir sinyal verebilir.

AYI YAKLAŞIYOR MU?

Bu konu çok fazla görecelilik içermektedir, volatil piyasada ayı piyasası biraz göreceli bir düşünce halini alabilir fakat Market Cap üzerinde 1 trilyon dolar (yaklaşık %50) kayıp ayı piyasasının yaşandığını göstermekte denebilir. Peki ayı piyasası son mu buldu yoksa düşecek mi orada da şirketlerin yaptığı tahvil satışları, alımlar, satımlar piyasaya büyük miktarda yön vereceğinden önemli rol oynayacaktır.

Unutmayalım ki (AYI-BOĞA) piyasaları yaratan bizleriz.

Gel gelelim büyük oyuncumuz Elon'a, Elon dünyanın en zengin insanlarından biri olduğu için yatırım konusunda "bilgili bir abimiz" olduğu düşünülen bir manipülatör onu dinleyen spekülatörler volatil piyasada (arz-talep dengesi olmayan piyasa) önemli gelişmelere sebep olabiliyor, bu konuda çok yorum yapılmayacak olsa da Elon tweet attığında piyasaya karşı bakışınızı değiştirebilirsiniz.

TOTAL : 1 trilyon 478 milyar dolar
TOTAL2 : 810 milyar dolar
Bitcoin(BTC) : 35658 dolar
Bitcoin Dominance(BTC.D): %45,19

Yaklaşık bir ay öncesinde yapmış olduğum analiz, geçerliliği hâlâ sürüyor diyebileceğim bir analiz sadece direnç noktasına doğru oluşabilecek bir minör trendin gösteriş olabileceğidir. (Grafik)


0 Yorum

YORUM EKLE